Reklama

Złoto. Relikt przeszłości czy potrzeba naszych czasów?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: nadesłane do redakcji

Złoto. Relikt przeszłości czy potrzeba naszych czasów? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Światowej klasy ekonomiści oraz doradcy inwestycyjni zalecają, aby 20-30% oszczędności lokować w złocie, w postaci monet lub sztabek. Ich zdaniem złoto to rodzaj polisy ubezpieczeniowej, która zapewnia swoim właścicielom pewność posiadania.


W latach 2007 - 2009 korekta spowodowała istotną przecenę na światowych giełdach. Polski premier przekonywał, że jesteśmy „zieloną wyspą”, a mimo to główny wskaźnik warszawskiej giełdy (WIG) stracił ponad 50%. Mocno odczuły to osoby lokujące oszczędności w funduszach inwestycyjnych. Czy ta sytuacja wkrótce się powtórzy? Obecnie cały świat bacznie obserwuje poczynania niemieckiego „Deutsche Bank”. Czy to będzie zarzewie kolejnego kryzysu?

Poszukując sposobu na bezpieczne lokowanie oszczędności i analizując fakty dotyczące współczesnego systemu finansowego, coraz więcej osób zwraca uwagę na powracające do łask złoto inwestycyjne. Wiele banków centralnych uzupełnia swoje rezerwy złota. Z roku na rok znacząco rosną rezerwy złota gromadzone przez Chiny, Rosję, Turcję, Indie.

W Polsce coraz więcej osób kupuje złote sztabki i monety. Jeszcze większy boom można zaobserwować na rynku naszych zachodnich sąsiadów. Skąd ten nagły powrót złota na salony? Przyczyna jest oczywista. Wszystkie instrumenty finansowe, w tym także papierowe pieniądze, to obietnice, które tracą wartość wraz z upadkiem ich emitentów. Złoto towarzyszące człowiekowi od tysięcy lat, doskonale chroni swoich właścicieli przed wywłaszczeniem ich z oszczędności. Upadały imperia, zmieniały się ustroje i systemy gospodarcze, a ludzie zawsze cenili złoto.

Analizując polski rynek złota inwestycyjnego warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Powiernik S.A. Firma działa od 2013 r. Za jej pośrednictwem klienci dokonują jednorazowych dużych zakupów złota lub też przystępują do grupy zakupowej pod nazwą  „Program Powiernik”. Ta druga forma zakupów cieszy się coraz większą popularnością.

Zorganizowanie wielu drobnych nabywców złota w zwartą grupę zakupową pozwala firmie Powiernik , w imieniu swoich klientów, negocjować ceny zakupu złota oraz korzystać z usług wiarygodnych, profesjonalnych dostawców. „Program Powiernik” to doskonałe narzędzie, które pozwala w wygodny sposób zadbać o swoją przyszłość finansową. Program jest bardzo elastyczny i można go dostosować do własnych potrzeb i możliwości. Wpłata minimalna na poziomie 200zł, czyni produkt dostępny niemalże dla każdego.

Jesteśmy głęboko przekonani, że złoto, jako sprawdzona przez pokolenia, tradycyjna forma lokowania oszczędności, w warunkach obecnej, niepewnej sytuacji na światowych rynkach finansowych, będzie nabierać znaczenia.

  • Jeśli chcesz poznać szczegóły oferty Powiernik S.A. – odwiedź stronę powiernik.net
  • Jeśli interesuje cię temat bezpiecznego oszczędzania - czytaj artykuły ukazujące się na blogu powiernik.net/blog
  • Jeśli jesteś zainteresowany zakupem fizycznego złota inwestycyjnego – skontaktuj się z profesjonalnym przedstawicielem Powiernik S.A. na terenie Lublina i okolic:

Łukasz Mendocha
Doradztwo Finansowe PROFIT
ul. Wojciechowska 9a
20-701 Lublin
tel.: 501-699-230
e-mail: kontakt@lukaszmendocha.pl


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE