Reklama

Znamy firmy zainteresowane przebudową al. Kompozytorów Polskich

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Znamy firmy zainteresowane przebudową al. Kompozytorów Polskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Coraz bliżej modernizacji al. Kompozytorów Polskich. Jak informuje Urząd Miasta Lublin, wczoraj nastąpiło otwarcie ofert złożonych na realizację tego zadania. W szranki stanęły dwie firmy, chcące dokonać przebudowy Alei.

Realizacją prac zainteresowane są dwie firmy, których oferty opiewają na kwotę niższą niż środki zarezerwowane na ten cel przez Zarząd Dróg i Mostów w wysokości 13,8 mln zł. Oferty złożyły firmy: Strabag z Pruszkowa, który proponuje wykonanie przebudowy za 10,7 mln zł i udziela 60 miesięcznej gwarancji oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa, które jest gotowe zrealizować zadanie za niecałe 9,9 mln zł, udzielając także 60 miesięcznej gwarancji.

Teraz komisja przetargowa zbada oferty pod kątem poprawności i zgodności z zapisami specyfikacji.

Inwestycja planowana jest do realizacji bezpośrednio po podpisaniu umowy z wykonawcą, a planowanym terminem zakończenia jest 15 października 2016 r. Wcześniej, bo do 15 lipca wybrany wykonawca będzie miał czas na opracowanie dokumentacji przebudowy obu jezdni al. Kompozytorów Polskich. Dokumentację dla modernizacji obu wiaduktów Zarząd Dróg i Mostów już posiada.

Jak informuje magistrat, zadanie będzie w pewnym stopniu przypominało II etap przebudowy ul. Filaretów, czyli ten na odcinku od ul. Zana do ul. Jana Pawła II. Jedyną różnicą jest zakres prac na wiaduktach, które w przypadku al. Kompozytorów Polskich zostaną postawione niemal na nowo od podstaw. Parametry drogi po przebudowie pozostaną bez zmian. Al. Kompozytorów Polskich nadal będzie dwujezdniowa, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.

Nowym elementem będą obustronne drogi rowerowe przeprowadzone także przez wiadukty, wydłużony pas do lewoskrętu w al. Solidarności i zlikwidowany stary pas wyłączenia w ul. Paganiniego znajdujący się tuż przed jednym z wiaduktów, na którym wcześniej często parkowały samochody ciężarowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE