Reklama

„Znam Cię po imieniu” - dziś Droga Krzyżowa na Majdanku!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

„Znam Cię po imieniu” - dziś Droga Krzyżowa na Majdanku! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Corocznie, pamiętając historię obozu uczestnicy Drogi Krzyżowej zagłębiają się we wspomnieniach więźniów byłego obozu KL Majdanek.


Dziś na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku o godzinie 18:00 odbędzie się Droga Krzyżowa. Już po raz 19. przy pomocy Katolickiego Stowarzyszenia Młodych oraz PMM, wydarzenie organizuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Corocznie, pamiętając historię obozu, uczestnicy Drogi Krzyżowej zagłębiają się we wspomnieniach więźniów byłego obozu KL Majdanek:

„Szosa skuta lodem, mroźny wiatr zacina w oczy, dookoła uzbrojeni żołnierze, rozwścieczone psy i czarna noc. Płacz, okrzyki boleści, słowa pożegnania – nie można tego opisać. Umiejętność stwarzania odpowiedniej sytuacji, wykorzystywanie krótkich momentów względnej swobody dla pokrzepienia duchowego jest cenną sztuką życia i ważnym atutem w rozgrywce o wytrzymałość. W takich momentach chciało się krzyczeć na głos z rozpaczy i bólu, a trzeba było milczeć, by nie pogarszać sytuacji".

Tegoroczna Droga Krzyżowa odbywać się będzie pod hasłem „Znam Cię po imieniu”:

-Jezus Chrystus zna po imieniu każdego człowieka, którego stworzył. Dostrzega jego położenie i jest w nim obecny, ale czy człowiek mając przed oczyma tysiące ludzi cierpiących zauważa to działanie Boga? - tłumaczą organizatorzy.

Po procesji, ok. godziny 20:30, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkowe kursy komunikacji miejskiej. Będą to między innymi linie nr 21, 23, 47, 153, 158 oraz 161.

Wydarzenie jest też początkiem obchodów 23. Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE