Reklama

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania – wyższe opłaty i nowa podstrefa

Opublikowano: wt, 12 lis 2019 20:16
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania – wyższe opłaty i nowa podstrefa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt zmian dotyczących abonamentów w Strefie Płatnego Parkowania trafi na najbliższą sesję Rady Miasta. Jeśli zostanie przegłosowany przez radnych, to wejdzie w życie 1 kwietnia 2020 roku.

Zamiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania motywuje się m.in. wprowadzeniem preferencyjnych abonamentów dla mieszkańców płacących podatki w Lublinie. Celem jest również wprowadzenie udogodnień dla pojazdów niskoemisyjnych, rotacji parkujących pojazdów oraz zachęcenie do korzystania z pojazdów współdzielonych.


Abonament mieszkańca będą mogły otrzymać osoby zamieszkujące SPP oraz płacące podatki w Lublinie. Wprowadzony zostanie także preferencyjny abonament miesięczny w wysokości 60 złotych dla właścicieli hybryd o emisji CO2 poniżej 100 g/km, którzy płacą podatki w Lublinie. Opłatom nie będą podlegały pojazdy krótkoterminowego wynajmu — muszą jednak być to hybrydy o emisji CO2 poniżej 100 g/km.


Wzrosną opłaty w strefie A, gdzie opłata za 1 godzinę wyniesie 3,90 zł oraz w strefie B, gdzie 1 godzinę zapłacimy 2,50 zł. Powstanie również strefa C obejmująca ul. Zamojską, ul. Rusałki oraz ich okolice.


Projekt zakłada również wydłużenie czasu obowiązywania płatnego parkowania w dni robocze, od poniedziałku do piątku, do godziny 18:00.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE