Reklama

Zmiany w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Zmiany w nowej edycji Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmiany w regulaminie zostały wprowadzone po konsultacjach z mieszkańcami. Rozmowy trwały od października 2017 roku.


W tym roku nabór wniosków rozpocznie się 15 marca i potrwa miesiąc – do 15 kwietnia. Projekty będzie można składać wyłącznie przez stronę internetową www.obywatelski.lublin.eu, bez konieczności składania wersji papierowej w Urzędzie Miasta. Osoby, które nie korzystają z komputera mogą złożyć formularz w Biurze Obsługi Mieszkańców. 

 Jeżeli projekt będzie realizowany w konkretnym miejscu (np. szkoła), wnioskodawca musi złożyć pisemną zgodę zarządcy danego terenu. Jest to kolejna nowość tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.
Zmiany w regulaminie zostały wprowadzone po konsultacjach z mieszkańcami. Rozmowy trwały od października 2017 roku. W sumie z 97 uwag do regulaminu 64 zostały uwzględnione, z czego aż 45 w całości.

- Budżet Obywatelski to stały element kalendarza partycypacyjnego w Lublinie. Cieszę się, że aktywność mieszkańców naszego miasta nie sprowadza się tylko i wyłącznie do zgłaszania projektów i głosowania. Mieszkańcy znaleźli czas, by podzielić się uwagami o tym procesie, większość z nich uwzględniamy w nowym regulaminie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku głosowanie odbędzie się, podobnie jak w poprzednich latach, 23 września i potrwa do 10 października. Swój głos będzie mogła oddać każda osoba zameldowana w Lublinie bądź dopisana do listy osób głosujących w Budżecie Obywatelskim.

W tegorocznej edycji będzie można oddać swój głos na jeden duży projekt i dwa mniejsze, (jest to kolejna nowość, do tej pory głosowaliśmy na jeden duży i jeden mały).

Dla najaktywniejszej dzielnicy przewidziano bonus – 50% przyszłorocznej rezerwy (tj. 70 000). Na kartach do głosowania będzie możliwość zaznaczenia swojej dzielnicy, frekwencja będzie liczona procentowo, w oparciu o oficjalne dane.


Źródło: lublin.eu
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE