"Skarb Państwa ma udziały w przeszło 400 podmiotach. Resort kierowany przez Borysa Budkę ma nadzór nad 135 spółkami, z czego kilkanaście największych jest notowanych na giełdzie" - wylicza branżowy portal Bussiness Insider.
Po zmianie obozu rządzącego przyszedł czas na zmiany w kluczowych przedsiębiorstwach. Wśród nich są te, które dają miejsce pracy tysiącom mieszkańców województwa lubelskiego.
Kiedy wezmą się za kopalnię w Bogdance?
Już we wtorek, 30 stycznia, zapadły ważne decyzje dotyczące władz spółki Enea (Skarb Państwa ma w niej 52 proc. udziałów). To spółka, która jest większościowym właścicielem Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. Na środowym walnym zgromadzeniu odwołano trójkę dotychczasowych członków Rady Nadzorczej Enei (Aneta Kordowska, Paweł Łomcki i Roman Stryński), a w ich miejsce powołano pięć osób (Piotr Szymanek, Monika Starecka, Zbigniew Szymczak, Ewa Bagińska i Michał Gniatkowski).
CZYTAJ TAKŻE: Bogdanka chwali się rekordowym zyskiem
Już dzień wcześniej minister aktywów państwowych Borys Budka odwołał przewodniczącego Rady Nadzorczej Enei - Łukasza Ciołko. W jego miejsce została powołana Agata Michalska-Olek.
Wszystko wskazuje na to, że kolejnym krokiem będą zmiany, które Rada Nadzorcza Enei przeprowadzi w Zarządzie spółki. Następne w kolejności będą zmiany we władzach podlegających Enei S.A. spółek, czyli m.in. w LW Bogdanka S.A.
Co z Azotami?
Na 14 lutego zaplanowano natomiast nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Grupy Azoty. To największy koncern chemiczny w Polsce. W jego skład wchodzi Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., specjalizująca się w produkcji nawozów chemicznych.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.