Reklama

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Lublin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Lublin  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zagrożenie związane z koronawirusem wpłynęło również na wprowadzenie istotnych zmian w funkcjonowaniu Urzędu Miasta Lublin. Dotyczą one w szczególności spraw załatwianych w Wydziale Komunikacji oraz organizacji pracy.

Urząd Miasta Lublin poinformował, iż czasowo zawiesza nakładanie kar za naruszenie obowiązku rejestracji pojazdu lub obowiązku zawiadomienia starosty o nabyciu, lub zbyciu pojazdu. Kary nie będą naliczane osobom, którym 30-dniowe terminy do załatwienia spraw upływają od 12 marca 2020 r. do odwołania.

                 

Sprawy z zakresu działania Referatu Rejestracji i Oznaczania Pojazdów Wydziału Komunikacji, takie jak: rejestracja pojazdu, rejestracja czasowa pojazdu, wyrejestrowanie pojazdu, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu, dokonanie zmian w dowodzie rejestracyjnym, wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego, zgłoszenie zbycia pojazdu, można załatwiać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej PWPW. Jednocześnie Miasto Lublin zachęca do składania wniosków zgłoszenia zbycia/nabycia w formie elektronicznej (skrzynka podawcza ePUAP) lub korespondencyjnie na adres Urzędu. Wydanie zaświadczenia lub wyrejestrowanie pojazdu możemy załatwić również korespondencyjnie. Wszystkie osoby czekające na odbiór stałego dowodu rejestracyjnego proszone są o przesłanie pozwolenia czasowego na adres Wydziału Komunikacji. Decyzje o rejestracji pojazdów wraz z dowodami rejestracyjnymi wysyłane będą za pośrednictwem Poczty Polskiej na wskazany przez załatwiającego sprawę adres.

 

Kolejną zmianą, która wejdzie w życie od 16 marca br., jest zmiana godzin pracy Urzędu. Będzie on czynny dla klientów od 7:30 do 15:30, z wyjątkiem Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, który w poniedziałki będzie czynny w godz. 9.00-17.00, oraz Ośrodka Informacji Osób Niepełnosprawnych, który będzie czynny w godz. 8.00-16.00.

 

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, zalecane jest ograniczenie wizyt w Urzędzie, w tym w Biurach Obsługi Mieszkańców. Pamiętajmy, że wiele spraw możemy załatwić drogą elektroniczną bądź telefoniczną (infolinia 81 466 1000). Wszystkie podjęte działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE