Reklama

Reklama

Zmarły na COVID-19 z Lublina to zakonnik o. Wojciech Kaczmarek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bracia Kapucyni/twitter.com

Zmarły na COVID-19 z Lublina to zakonnik o. Wojciech Kaczmarek - Zdjęcie główne

Przeżył 46 lat, w zakonie 24 lata, w kapłaństwie 17, ostatnio posługujący we wspólnocie przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie | foto Bracia Kapucyni/twitter.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości "Ostatnie dni spędził w szpitalu, gdzie bardzo ciężko przechodził zarażenie koronawirusem" - piszą jego współbracia. 18 września odszedł o. Wojciech Kaczmarek. Zakonnik ostatnio pracował w Lublinie.

Reklama

W sobotę, 19 września, informowaliśmy o śmierci 46-latka z Lublina, który zmarł w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie na COVID-19, nie mając innych chorób współistniejących. Okazało się, że 33. ofiara śmiertelna koronawirusa SARS-CoV-2 w naszym województwie to zakonnik - o. Wojciech Kaczmarek. Informację potwierdził Zakon Braci Mniejszych Kapucynów, Prowincja Warszawska. Zmarł 18 września.

 

"Waszej modlitwie polecamy zmarłego dziś współbrata Wojciecha Kaczmarka, dziękujmy za jego życie i powołanie, prośmy o dar życia wiecznego. Ostatnie dni spędził w szpitalu, gdzie bardzo ciężko przechodził zarażenie koronawirusem. Miał 46 lat, ostatnio pracował w Lublinie" - czytamy w komunikacie na portalu społecznościowym twitter.com.

 

 

Jak podaje strona internetowa Archidiecezji Lubelskiej, zakonnik urodził się 8 lutego 1974 w Kaliszu. W zakonie był 24 lata, w kapłaństwie 17, ostatnio posługiwał we wspólnocie przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie. Pracował w Bydgoszczy, Orchówku, Lublinie Śródmieściu, oraz Ostrovie i Borze w diec. pilzneńskiej w Czechach. Był wikarym klasztoru, wikarym i administratorem parafii, rektorem kościoła, spowiednikiem, duszpasterzem chorych, ministrantów, kapelanem więzienia, posługiwał wspólnotom AA, Al-Anon oraz Eleos w Lublinie.

 

"Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 23 września (środa) o godz. 12.45 w kościele pw. Wszystkich Świętych na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. O godz. 12.00 wniesienie urny i modlitwa różańcowa. Po Mszy św. złożenie do grobowca zakonnego przy kościele" - informuje Archidiecezja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE