Reklama

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego "Moje miasto bez elektrośmieci"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego "Moje miasto bez elektrośmieci" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz ze zbliżającą się ostatnią sobotą kwietnia zbliża się kolejna zbiórka elektrośmieci w Lublinie. Już w najbliższą sobotę mieszkańcy Lublina będą mogli pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego za darmo w aż sześciu specjalnych punktach zbierania, a nawet bezpośrednio z domu.

Dzięki uczestnictwu Lublina w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci” oddanie zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych jest jeszcze łatwiejsze. Nie możemy pozbyć się ich w „tradycyjny” sposób, wyrzucając do zwykłego kosza na śmieci, ponieważ zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to odpady niebezpieczne. Natomiast składowanie niepotrzebnych rzeczy w mieszkaniu jest niewygodne. Aby cieszyć się wolną przestrzenią swojego lokum wystarczy oddać elektrośmieci w dedykowanych punktach zbierania.

Jak pozbyć się elektrośmieci w Lublinie?

Wystarczy oddać je do dedykowanego punktu zbierania. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna. W najbliższą sobotę (30.04) mieszkańcy Lublina będą mogli oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny aż w sześciu punktach miasta: Obi - ul. Chemiczna 2, Tesco - Orkana 4, E.Leclerc - ul. Turystyczna 1, E.Leclerc - ul. Zana 19, Real - Chodźki 14, Ogród Botaniczny UMCS Parking od ul. Willowej. Punkty te będą czynne w godz. 9-14.

Pamiętajmy, że elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody, bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby pozbywać się ich w sposób prawidłowy.

Co zrobić z wielkogabarytowymi elektrośmieciami?

Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak np. lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą pozbyć się ich bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Zamawiając odbiór wielkogabarytowego sprzętu  możesz też pozbyć się mniejszych urządzeń.

Oddając elektrośmieci wspierasz lokalne szkoły! W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie zostają przeliczane na punkty, a te z kolei placówki mogą wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal.

Więcej informacji o programie, a w tym o usłudze odbioru elektrośmieci bezpośrednio z domu znajduje się na stronach www.odpady.lublin.eu, www.mmbe.pl oraz www.elektrosmieci.pl.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE