Reklama

Reklama

Zbiórka darów "Rodacy Bohaterom" na UMCS w Lublinie

Opublikowano: ndz, 6 gru 2020 07:34
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zbiórka darów "Rodacy Bohaterom" na UMCS w Lublinie - Zdjęcie główne

W ramach akcji przyjmowane są dary, ale można też napisać list | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 18 grudnia trwa zbiórka darów "Rodacy Bohaterom". Jej celem jest pomoc polskim kombatantom, pedagogom, działaczom, seniorom i rodzinom w Polsce i na Kresach. Można też napisać list z życzeniami.

Reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przyłącza się do akcji „Rodacy Bohaterom, której celem jest pomoc polskim kombatantom, pedagogom, działaczom, seniorom i rodzinom w Polsce i na Kresach. Akcja obejmuej zbiórkę darów, renowacje miejsc pamięci i edukację historyczną. Jest ona organizowana przez Stowarzyszenie Odra-Niemen od 2010 roku.

Zbiórka darów na uczelni trwa od 9 listopada do 18 grudnia i można je przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-18:00 do Stołówki akademickiej „Trójka” przy ulicy Langiewicza 16 (w pobliżu akademików UMCS). Przyjmowane są: artykuły chemii gospodarczej, środki ochrony indywidualnej przed COVID19, żywność, ale i kartki oraz listy z życzeniami i wsparciem dla kombatantów. 

- Wszystkie zebrane w trakcie akcji podarunki zostaną przekazane w pierwszej kolejności środowisku kombatanckiemu (byłym żołnierzom Armii Krajowej, Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” (WiN) i Narodowych Sił Zbrojnych) z województwa lubelskiego, a następnie kombatantom mieszkającym na terytorium Białorusi, Litwy, Łotwy i Ukrainy - czytamy na stronie internetowej UMCS w Lublinie. 

Akcję można wesprzeć również finansowo, dokonując wpłaty na konto Stowarzyszenia Odra-Niemen: Bank PKO BP, nr konta: 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308, z dopiskiem UMCS-RODACY-BOHATEROM.

- Okażmy nasze wsparcie Kombatantom w tych trudnych i nieprzewidywalnych czasach. Obecna sytuacja nakłada na nas jeszcze większy obowiązek pomagania i solidarności z tymi, których postawa życiowa i wyznawane wartości stanowić powinny wzór do naśladowania dla obecnych i przyszłych pokoleń - czytamy na stronie uczelni. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy