Reklama

Zastrzelił dzięcioła z wiatrówki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Policja Łuków

Zastrzelił dzięcioła z wiatrówki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do 2 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu wczoraj przez łukowskich policjantów mężczyźnie. 49-latek z gminy Kąkolewnica z wiatrówki strzelił do dzięcioła.

W sobotę po godzinie 18.00 do dyżurnego jednostki policji zadzwonił łukowianin i powiadomił że z sąsiedniej posesji nieznany mu mężczyzna strzelając z wiatrówki trafił w siedzącego na drzewie dzięcioła. Zgłaszający poinformował, że postrzelony ptak padł.

Policjanci którzy udali się pod wskazany adres znaleźli przy drzewie martwego dzięcioła. Zgłaszający oraz ustaleni przez policjantów świadkowie wskazali mężczyznę który strzelał z wiatrówki do ptaka. Wskazany to 49-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica, który zaprzeczał informacjom przekazanym policjantom, mówił że nie ma żadnej wiatrówki, mówił że nigdy nie strzelał do dzięcioła - informuje Marcin Józwik, oficer prasowy łukowskiej policji.

Policjanci nie uwierzyli w zapewnienia 49-latka i na posesji, gdzie mężczyzna przebywał znaleźli ukrytą wiatrówkę.

Policjanci zabezpieczyli znalezioną wiatrówkę oraz martwego dzięcioła. 49 – latek został umieszczony w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty z przepisów o ochronie zwierząt. Za zabicie zwierzęcia objętego ochroną gatunkową grozi mu do 2 lat więzienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE