Reklama

Zapraszamy na Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lublin

Zapraszamy na Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już tylko do piątku (26 sierpnia) istnieje możliwość zgłaszania organizacji pozarządowych na III Kongres Organizacji Pozarządowych Miasta Lublin, a także zgłaszania osób chcących reprezentować organizacje w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin.

Tegoroczna edycja Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych jest połączona z III Kongresem Organizacji Pozarządowych Miasta Lublin i odbędzie się 9-10 września 2016. W ramach tego wydarzenia zostaną wybrani przedstawiciele i przedstawicielki trzeciego sektora do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin oraz będą wręczone nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Lublin dla trzeciego sektora.

- Działania organizacji pozarządowych to fundament demokracji. W Lublinie organizacje wykonują olbrzymią pracę na rzecz mieszkańców miasta. Zapraszam do wspólnego świętowania na Lubelskim Forum Inicjatyw Pozarządowych. Mam nadzieję, że spotkamy się w licznym gronie a organizacje wskażą ciekawych doradców funkcjonujących w ramach Rady Działalności Pożytku Publicznego – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W tym roku Forum i Kongres współorganizuje z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Centrum Spotkania Kultur, Radą Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego oraz Związkiem Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych. Wydarzenie to odbędzie się 9-10 września 2016 r. w Centrum Spotkania Kultur. Będzie to dwudniowe spotkanie organizacji z Lublina, ale również z województwa lubelskiego. W programie znajdą się spotkania, wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty. Będzie to świetne miejsce do spotkania osób związanych z trzecim sektorem, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości.

Przy tej okazji, miasto zaprasza do zgłaszania organizacji pozarządowych na III Kongres Organizacji Pozarządowych Miasta Lublin oraz do zgłaszania osób chcących reprezentować organizacje w Radzie Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin. Dokumenty niezbędne do zgłoszenia znajdują się w załącznikach na stronie www.lublin.eu/kongresngo.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 26 sierpnia 2016 r. W Kongresie i Forum mogą wziąć udział wszystkie osoby współpracujące z daną organizacją, jednocześnie każda organizacja musi wskazać osobę, która będzie formalnie ją reprezentowała w trakcie głosowań.

Program jest współtworzony przez grupę roboczą złożoną z przedstawicieli organizacji pozarządowych, Urzędu Marszałkowskiego oraz Centrum Spotkania Kultur. Wydarzenie to będzie miejscem, gdzie znajdzie się przestrzeń na własną prezentację i nawiązanie nowych kontaktów. Będzie istniała możliwość prezentacji organizacji pozarządowych w dowolnej formie (film, wystawa, happenig itp.), nie zabraknie miejsca gdzie będzie można podzielić się materiałami informacyjnymi z innymi osobami uczestniczącymi.

Nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Lublin dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Po raz drugi w Lublinie zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia prezydenta Miasta Lublin dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zapraszamy do nominowania organizacji pozarządowych w dwóch kategoriach:

  • Nagroda Prezydenta Miasta Lublin dla organizacji pozarządowej za całokształt działań na rzecz Miasta Lublin i jego mieszkańców; 
  • Nagroda Prezydenta Miasta Lublin dla organizacji pozarządowej za najlepszą inicjatywę realizowaną w latach 2014 – 2016. 

Obydwie nagrody mają charakter finansowy i wynoszą 7 500 zł każda. Poza nagrodami zostaną wręczone cztery wyróżnienia w następujących kategoriach, każde także o charakterze finansowym, w wysokości 2 500 zł:
  • kultura i edukacja – inicjatywy organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych aktywizujące mieszkańców do czynnego uczestnictwa w kulturze, działania animujące i edukacyjne, które wzmacniają znaczenie kultury w codziennym życiu mieszkańców Lublina oraz rozwijają umiejętności, wiedzę oraz zainteresowania mieszkańców Lublina;
  • integracja społeczna – inicjatywy organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych, które nastawione są na wspieranie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej;
  • demokracja – inicjatywy organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych, które promują aktywność obywatelską, wspierają kształtowanie demokratycznego społeczeństwa i odnoszą się do praw człowieka oraz sprzyjają rozwojowi środowisk lokalnych oraz integracji mieszkańców w poszczególnych dzielnicach miasta Lublin;
  • sport i rekreacja – inicjatywy organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych zachęcające mieszkańców Lublina do zdrowego i aktywnego spędzania czasu.

Wszystkie informacje na temat Lubelskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych i odbywającego się w jego ramach III Kongresu Organizacji Pozarządowych Miasta Lublin oraz nagród i wyróżnień można znaleźć na stronie www.lublin.eu/kongresngo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE