Reklama

Reklama

Zagraniczni studenci Politechniki Lubelskiej przejdą testy na koronawirusa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Zagraniczni studenci Politechniki Lubelskiej przejdą testy na koronawirusa - Zdjęcie główne

Zagraniczni studenci Politechniki Lubelskiej przejdą testy na koronawirusa. Uczelnia planuje przebadać ok. 600 osób | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Politechnika Lubelska sfinansuje testy w kierunku koronawirusa dla zagranicznych studentów. Badanie będzie wykonane na miejscu w akademiku nr 4. Uczelnia podpisała umowę na wykonanie testów z firmą ALAB Laboratoria.

Reklama

We wtorek (22 września) w godz. 9.00-13.00 40 osób pochodzących z Ukrainy i Białorusi podda się badaniom w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2. To badania genetyczne, wykonywane 7 dni po przyjeździe do Polski polegające na pobraniu wymazu z nosogardzieli. Zgodnie z rekomendacjami WHO jest jedyną metodą laboratoryjną wykrywającą czynną infekcję. Na wynik czeka się od 24 do 48 godzin. 

 

- Wszyscy studenci przyjeżdżający z zagranicy na studia na Politechnikę Lubelską muszą przejść obowiązkowe testy na  koronawirusa. Na razie materiał do badań pobrany zostanie osobom, które przyjechały na naszą uczelnię na kurs języka polskiego. Jest to młodzież przyjęta na I rok studiów - mówi prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich Politechniki Lubelskiej. 

 

Uczelnia spodziewa się, że testy przejdzie ok. 600 studentów obcokrajowców. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE