Reklama

Z wizytą w Ursusie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lubelski Urząd Wojewódzki

Z wizytą w Ursusie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda lubelski odwiedził Ursus - markę z ponad 100-letnią tradycją motoryzacyjną. Lubelskie przedsiębiorstwo jest znanym producentem ciągników i maszyn rolniczych, a także autobusów. Spotkanie miało charakter roboczy.

Wojewoda podczas rozmów z członkami zarządu firmy zwrócił uwagę na konieczność implementowania nowych technologii, a także zwiedził halę produkcyjną i zapoznał się z całym dorobkiem marki Ursus.

- To ważne, aby w kontekście planu Morawieckiego, takie firmy jak lubelski Ursus miały możliwość rozwoju – podkreślał wojewoda Przemysław Czarnek.

Ursus S.A. jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń dla rolnictwa notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa należy do kluczowych inwestorów regionu lubelskiego, gdzie rozwija swoje zaplecze produkcyjne i laboratorium badawczo-rozwojowe. URSUS R&D współpracuje z inżynierami z Politechniki Lubelskiej oraz z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie przy opracowywaniu nowatorskich rozwiązań technologicznych. Zarząd, według deklaracji zawartych w publikacjach przedsiębiorstwa, chce wykorzystać ponad 120-letnią tradycję marki oraz potencjał polskich inżynierów i konstruktorów do stworzenia w Lublinie nowoczesnego centrum badawczo-produkcyjnego.

Jak deklaruje firma, produkty Ursus odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc tradycję polskiej motoryzacji z nowoczesnością i światową jakością. Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie, gdzie zatrudnia łącznie ponad 960 osób. URSUS produkuje rocznie ok. 1,2 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i na świecie.  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE