Reklama

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek, 30 września, we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Lublinie odbędą się wybory do XIV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin.

Do 20 września br. trwał nabór kandydatów na radnych. Pełne listy zostaną podane do publicznej wiadomości w poniedziałek 23 września.

 

Młodzież to prawdziwy potencjał Lublina, ważny głos w dyskusji i cenne słowo doradcze. W dialogu obywatelskim Młodzieżowa Rada Miasta stanowi skuteczne narzędzie wspierania rozwoju i aktywności młodych ludzi. Cieszę się, że działalność naszej rady z każdą kadencją jest coraz bardziej znacząca, nastawiona na wspomaganie władz miasta w kontakcie z młodymi mieszkańcami, którzy są przyszłością Lublina. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

 Jak informuje Miasto Lublin, Młodzieżowa Rada Miasta Lublin została powołana w 2006 roku w celu wzmacniania obywatelskiej postawy młodzieży Lublina oraz edukacji w ramach procesów demokratycznych. Struktura, cele i środki działania, ordynacja wyborcza młodzieżowej rady zostały skonstruowane tak, aby wspierać rozwój młodzieży pod kątem aktywności na gruncie lokalnej społeczności oraz poznania mechanizmów demokracji. Wybory do młodzieżowej rady opierają się na tych samych zasadach, na jakich oparte są wybory do parlamentu, czy samorządu. Są tajne, bezpośrednie, równe i powszechne – każdy uczeń szkoły stanowiącej okręg wyborczy może zostać wybrany na radnego i każdy uczeń może oddać swój głos na wybranego kandydata.

 

Od zbliżającej się kadencji zajdzie kilka zmian w funkcjonowaniu Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Ilość radnych zmniejszy się z 76 na 55 osób. Jest to spowodowane reformą oświaty. Skutkiem tych zmian będzie również zmniejszenie się ilości okręgów z 68 na 49. Różnica pomiędzy liczbą okręgów a liczbą mandatów wynika z faktu, że największe placówki, będą miały dwóch przedstawicieli.   
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE