Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie: Ponad 870 osób znalazło schronienie w Lublinie. Trwa też zbiórka dla zwierząt uchodźców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Wojna w Ukrainie: Ponad 870 osób znalazło schronienie w Lublinie. Trwa też zbiórka dla zwierząt uchodźców - Zdjęcie główne

Ponad 870 osób znalazło schronienie w Lublinie. Trwa też zbiórka dla zwierząt uchodźców | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktualnie w Lublinie schronienie znalazło 872 uchodźców z Ukrainy. Miasto prowadzi też zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt, które zabierają ze sobą osoby uciekające przed wojną.

Reklama

Od ponad tygodnia trwa wojna w Ukrainie, która została zaatakowana przez Rosję. Do Polski, w tym do Lublina uciekają osoby z Ukrainy szukające schronienia przed wojną. W poniedziałek (7 marca) Krzysztof Żuk - prezydent Lublina przekazał informacje dotyczące sytuacji i pomocy dla uchodźców w mieście.
 
- 872 osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie mają obecnie schronienie w miejscach noclegowych przygotowanych przez miasto. Mają dzięki temu dach nad głową i spokój bardzo im potrzebny po strasznych przeżyciach. Mamy wolne miejsca i przygotowujemy kolejne lokalizacje - czytamy na profilu Facebook, Krzysztofa Żuka - prezydenta Miasta Lublin.
 
Prezydent jednocześnie podziękował wszystkim mieszkańcom Lublina zaangażowanym w pomoc dla obywateli Ukrainy oraz tym, którzy przyjęli potrzebujących pod swój dach.
 
Tego samego dnia władze miasta poinformowały, Lublin we współpracy z lubelskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, Fundacją 8kolor oraz sklepami zoologicznymi prowadzi zbiórkę na rzecz zwierząt, które towarzyszą osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie.
 
- Lublin od początku wybuchu wojny realizuje szereg działań pomocowych i solidarnościowych dla obywateli Ukrainy. Bardzo wiele osób opuszcza swój kraj wraz ze swoimi czworonożnymi członkami rodziny, dlatego kolejną formą wsparcia, którą uruchamiamy jest pomoc dla tych zwierząt. Zebrane, a następnie przekazane dary, zwiększą bezpieczeństwo zwierząt, które często przewożone są na rękach lub w torbach, oraz poprawią warunki podczas dalszej podróży. Zachęcam do udziału w akcji - mówi Krzysztof Żuk.
 
 
Najbardziej potrzebne są: pokarm, woda i akcesoria. Ze względu na to, że zwierzęta często przewożone są na rękach lub w warunkach, które grożą ucieczką pupila zbierane są też transportery do przewożenia zwierząt. Z kolei opakowania karmy dla psów, kotów, ptaków ozdobnych oraz gryzoni nie powinny być duże, tak by łatwo było je przewieźć. Natomiast woda niegazowana powinna mieć pojemność 250 lub 500 ml. Przydatne są również pojemniki na karmę i wodę o pojemności 1 l, najlepiej metalowe.
 
Dary można przekazywać w takich punktach jak: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, ul. Metalurgiczna 5, w godzinach 10.00-19.00; Sklep zoologiczny Leopardus, Galeria Felicity, al. Wincentego Witosa 32 , w godzinach 9.00-21.00; Sklep zoologiczny Zoocentrum, ul. Droga Męczenników Majdanka 74L, w godzinach 9.00-17.00; Sklep zoologiczny Leopardus, Galeria Vivo, al. Unii Lubelskiej 2, w godzinach  9.00-21.00; Sklep zoologiczny Taurus, ul. Zbożowa 69, w godzinach 11.00-18.00.
 
Obywatele Ukrainy mogą zgłaszać zapotrzebowanie na karmę, wodę i wyposażenie dla swoich pupili pod numerami telefonów:  81 466 26 42 lub 500 091 208 (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie) lub 666 688 43 (Fundacja 8kolor).
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy