Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Sportowcy z regionu mogą ubiegać się o stypendia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie: Sportowcy z regionu mogą ubiegać się o stypendia - Zdjęcie główne

Sportowcy z regionu mogą ubiegać się o stypendia | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów sportowych za wyniki osiągnięte w 2021 roku. Pieniądze mogą dostać sportowcy do 27. roku życia, zrzeszeni w klubach i związkach sportowych na terenie województwa lubelskiego.

Reklama

- Stypendium sportowe ma na celu wsparcie finansowe szczególnie uzdolnionych sportowców, a także promowanie najlepszych w regionie zawodników. Taka pomoc częściowo rekompensuje potrzeby materialne zawodników, co może przełożyć się na uzyskiwane przez nich wyniki oraz wpłynąć na rozwój sportowej kariery - mówi marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

Stypendium sportowe Województwa Lubelskiego może być przyznane osobie, która spełnia łącznie wymienione warunki: w roku poprzedzającym przyznanie stypendium osiągnęła jeden z wyników sportowych, tj.: zajęła miejsce 1-8 w igrzyskach olimpijskich/paraolimpijskich; zajęła miejsca 1-3 w igrzyskach głuchych w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/paraolimpijskich; zajęła miejsca 1-3 w światowych igrzyskach olimpiad specjalnych w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/paraolimpijskich; zajęła miejsca 1-3 w Mistrzostwach Świata seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych (kadetów) w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/paraolimpijskich; zajęła miejsca 1-3 w Mistrzostwach Europy seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych (kadetów) w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/paraolimpijskich; zajęła miejsca 1-3 w Mistrzostwach Polski seniorów, młodzieżowców, juniorów, juniorów młodszych (kadetów) w sportach i konkurencjach objętych programem igrzysk olimpijskich/paraolimpijskich.

Wśród warunków są też: w chwili osiągnięcia wyniku sportowego kandydat nie ukończył 27. roku życia; uprawia sport i konkurencję objętą programem igrzysk olimpijskich/paraolimpijskich; zobowiąże się do realizacji przedłożonego programu przygotowań oraz do udział w zawodach głównych roku w okresie pobierania stypendium; zamieszkuje na terenie województwa lubelskiego; na dzień składania wniosku reprezentuje województwo lubelskie.

Wnioski o przyznanie stypendium może złożyć: kandydat do stypendium, a w przypadku osoby niepełnoletniej rodzic lub jego prawny opiekun; klub sportowy, którego kandydat do stypendium jest członkiem; związek sportowy właściwy dla danego sportu.

Termin składania wniosków upływa 31 stycznia. Rozpatrzenie wniosków nastąpi do dnia 31 marca. Kwoty stypendiów są uzależnione od osiągniętych wyników sportowych i wynoszą od 100 zł do 1500 zł miesięcznie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy