Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Region będzie promował się w Dubaju

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie: Region będzie promował się w Dubaju - Zdjęcie główne

Spotkanie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w sprawie EXPO 2020 w Dubaju | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości województwo lubelskie będzie promować się na Wystawie Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Region promować będą: Muzeum Wsi Lubelskiej, Fundacja Sztukmistrze, Fundacja "Akademia Robotyki” i Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Reklama

Za 30 dni zacznie się promocja Województwa Lubelskiego podczas największego wydarzenia promocyjno-gospodarczego na świecie, czyli Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju. Wydarzenie zostało przełożone o rok ze względu na pandemię koronawirusa. We wtorek (11 stycznia) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się prezentacja, na której Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, wspólnie z partnerami wydarzenia, przedstawił szczegóły wystawy czasowej Województwa Lubelskiego, która odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Motywem przewodnim obecności Polski na Expo jest hasło "Poland. Creativity inspired by nature”, czyli "Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. W Pawilonie Polskim będzie można odkryć, czym inspirują się polscy artyści, wynalazcy i przedsiębiorcy. Sam Pawilon Polski, to konstrukcja wykonana z ekologicznych materiałów, której częścią jest kinetyczna rzeźba.  Ma ona przywoływać na myśl wędrówki ptaków pomiędzy Polską i światem arabskim, przypomina o związkach naszego narodu z całym światem, jak również o roli Polski jako partnera biznesowego.

Celem prezentacji województwa lubelskiego w trakcie wydarzenia jest promocja gospodarki i lokalnej przedsiębiorczości, walorów turystycznych oraz elementów kultury i sztuki naszego regionu. Hasłem przewodnim wystawy Lubelszczyzny będzie: "Województwo Lubelskie - Spichlerzem Polski”. Region promować będą: Muzeum Wsi Lubelskiej, Fundacja Sztukmistrze, Fundacja "Akademia Robotyki” oraz przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

- Lubelskie jest regionem, któremu nie jest obcy rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jako samorząd wielokrotnie mieliśmy okazję uczestniczyć w wydarzeniach branżowych, np. targach turystycznych, medycznych, spożywczych czy targachelektroniki użytkowej. Chcemy jak najlepiej wykorzystać szansę promocji regionu podczas EXPO w Dubaju - mówił marszałek Jarosław Stawiarski. - Przed nami ambitne zadanie, ponieważ program, który chcemy zaprezentować w Dubaju, wyróżnia się na tle innych województw. Kreatywni, wykształceni, młodzi ludzie, innowacyjne osiągnięcia polskiego biznesu, oferta kulturalna - ta tradycyjna i ta współczesna, a także specjalne inicjatywy dla dzieci oraz polskie smaki w restauracji Pawilonu Polski - to wszystko złoży się na wyjątkowość naszej prezentacji - dodał.

Wybrane wydarzenia towarzyszące Tygodniowi Regionalnemu w Dubaju to: Wielosektorowa misja gospodarcza. Misja gospodarcza połączona w udziałem w Targach Gulfood. Promocja regionu poprzez przedstawienie oferty dla studentów z krajów Bliskiego Wschodu przygotowanej przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Dwie niezależne konferencje tematyczne wpisujące się w tematy przewodnie EXPO 2020.

Każdego dnia wystawy Województwa Lubelskiego, która odbędzie się w ramach Wystawy Światowej EXPO 2020 w Dubaju, prezentowane będą osiągnięcia lubelskich firm oraz naukowców. Odbędą się również sesje B2B, czyli spotkania przedsiębiorców w celu nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy