Reklama

Reklama

Województwo Lubelskie docenione przez Komisję Europejską za walkę ze skutkami pandemii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo Lubelskie docenione przez Komisję Europejską za walkę ze skutkami pandemii - Zdjęcie główne

Christoper Todd, dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej ocenił, że dialog Województwem Lubelskim był bardzo owocny | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Województwo Lubelskie zostało pozytywnie oceniane przez Komisję Europejską za walkę ze skutkami COVID-19. Doceniono, że do tej pory przeznaczono m.in. ponad 70 mln złotych na wsparcie placówek medycznych.

Reklama

Dzisiaj (28 października) Urząd Marszałkowski poinformował, że Województwo Lubelskie zostało pozytywnie oceniane przez Komisję Europejską za walkę ze skutkami COVID-19. 

 

- W obliczu walki z pandemią polityka spójności stała się unijnym narzędziem reagowania kryzysowego. Unia Europejska dała pełną elastyczność państwom członkowskim w wykorzystaniu tych środków. Co ważne KE ułatwiła także szereg reguł finansowania, tak aby pomoc trafiała jak najszybciej do potrzebujących - informuje Urząd Marszałkowski.

 

- Lubelskie było jednym z pierwszych unijnych regionów, które przedstawiły diagnozę potrzeb na czas pandemii. Nasz dialog był bardzo owocny i już w kwietniu Komisja zgodziła się na daleko idące zmiany w RPO - ocenia Christoper Todd, dyrektor Wydziału ds. Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

 

Do tej pory tylko z samego RPO WL przeznaczono ponad 70 mln złotych na wsparcie placówek medycznych, blisko 107 mln złotych na wsparcie MŚP w formie pożyczek płynnościowych i grantów oraz 118 mln złotych na dopłaty na utrzymanie miejsc pracy.

 

- Pozytywna opinia Komisji Europejskiej jest dla nas ogromnym powodem do dumy. Jako zarząd województwa podjęliśmy szybkie i ważne decyzje dla bezpieczeństwa
i zdrowia mieszkańców regionu - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

 

Pomoc uzupełniały też programy krajowe czy wsparcie rządowe, czyli Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE