Reklama

Reklama

Wizyty w ZUS w Lublinie można już umawiać telefonicznie. To oferta dla każdego

Opublikowano: sob, 21 lis 2020 11:55
Autor: | Zdjęcie: ZUS Oddział w Lublinie

Wizyty w ZUS w Lublinie można już umawiać telefonicznie. To oferta dla każdego - Zdjęcie główne

ZUS z powodu pandemii wprowadził kilka udogodnień | foto ZUS Oddział w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od wczoraj (20 listopada) każdy może telefonicznie umówić się na wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo obsługi interesantów w czasie pandemii.

Reklama

Jeszcze do niedawna z rezerwacji wizyt w placówkach mogły korzystać osoby posiadające konto na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

 

- Teraz każdy może telefonicznie umówić spotkanie z pracownikiem Zakładu, bez względu na to czy jest zarejestrowany w portalu ZUS. Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, może zadzwonić w sprawie rezerwacji wizyty najwcześniej 6 dni przed jej terminem - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

 

W trakcie umawiania spotkania należy podać: imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości i numer telefonu komórkowego. Trzeba również wskazać placówkę, w której ma odbyć się wizyta, sprawę do omówienia oraz wybrać dzień i godzinę spotkania.

 

- Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem terminu i numerem rezerwacji. W dniu wizyty trzeba go wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS - dodaje Małgorzata Korba.

 

Żeby umówić wizytę w jednej z placówek Oddziału ZUS w Lublinie, należy zadzwonić pod numer 81 535 75 26. Rezerwacja wizyt w placówkach Oddziału ZUS w Biłgoraju odbywa się pod numerem 515 374 368.

 

Mimo to ZUS nadal przyjmuje klientów w swoich placówkach, bez wcześniejszego umawiania. Wizyty odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym: z zachowaniem bezpiecznego odstępu od innych osób, w maseczkach lub przyłbicach i z dezynfekcją rąk przed wejściem na salę obsługi. Instytucja oferuje też e-wizyty, czyli wideorozmowy z pracownikiem ZUS, Platformę Usług Elektronicznych, infolinię (22 560 16 00) i kontakt e-mail [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE