Wizyty w ZUS w Lublinie można już umawiać telefonicznie. To oferta dla każdego

ZUS z powodu pandemii wprowadził kilka udogodnień | foto ZUS Oddział w Lublinie

wiadomosci Od wczoraj (20 listopada) każdy może telefonicznie umówić się na wizytę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo obsługi interesantów w czasie pandemii.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 21 listopada 2020 10:55 | Aktualizacja: 20 listopada 2020 16:14

Jeszcze do niedawna z rezerwacji wizyt w placówkach mogły korzystać osoby posiadające konto na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

 

- Teraz każdy może telefonicznie umówić spotkanie z pracownikiem Zakładu, bez względu na to czy jest zarejestrowany w portalu ZUS. Jeśli klient nie ma jeszcze konta na PUE, może zadzwonić w sprawie rezerwacji wizyty najwcześniej 6 dni przed jej terminem - mówi Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

 

W trakcie umawiania spotkania należy podać: imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości i numer telefonu komórkowego. Trzeba również wskazać placówkę, w której ma odbyć się wizyta, sprawę do omówienia oraz wybrać dzień i godzinę spotkania.

 

- Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem terminu i numerem rezerwacji. W dniu wizyty trzeba go wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS - dodaje Małgorzata Korba.

 

Żeby umówić wizytę w jednej z placówek Oddziału ZUS w Lublinie, należy zadzwonić pod numer 81 535 75 26. Rezerwacja wizyt w placówkach Oddziału ZUS w Biłgoraju odbywa się pod numerem 515 374 368.

 

Mimo to ZUS nadal przyjmuje klientów w swoich placówkach, bez wcześniejszego umawiania. Wizyty odbywają się w ścisłym reżimie sanitarnym: z zachowaniem bezpiecznego odstępu od innych osób, w maseczkach lub przyłbicach i z dezynfekcją rąk przed wejściem na salę obsługi. Instytucja oferuje też e-wizyty, czyli wideorozmowy z pracownikiem ZUS, Platformę Usług Elektronicznych, infolinię (22 560 16 00) i kontakt e-mail [email protected]

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.