Reklama

Wizyta Ambasadora Republiki Armenii

Opublikowano: wt, 24 wrz 2019 14:06
Autor: | Zdjęcie: Lubelskie.pl

Wizyta Ambasadora Republiki Armenii - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Współpraca w zakresie gospodarki, kultury i turystyki były głównymi tematami rozmów podczas spotkania Marszałka Jarosława Stawiarskiego z Ambasadorem Republiki Armenii w Polsce, Samvelem Mkrtchianem.

W trakcie spotkania omówiono także kwestię współpracy międzyregionalnej. Marszałek Stawiarski nawiązał do potencjału Województwa Lubelskiego wskazując, że Lubelszczyzna to prężny ośrodek produkcji ekologicznej żywności. Marszałek zauważył również, że dzięki finalizowanym projektom infrastrukturalnym, m.in. drodze S17 i S19, Województwo Lubelskie staje się atrakcyjnym punktem inwestycyjnym na mapie Polski.

Ambasador Mkrtchian wyraził uznanie dla postępu jaki dokonuje się w kraju i regionie w ostatnich latach, podkreślając, że stanowi on inspirację dla reform podejmowanych w Republice Armenii.

Republika Armenii to jeden z krajów wchodzących w skład Partnerstwa Wschodniego czyli polityki sąsiedztwa UE mającej za zadanie pogłębienie więzi politycznych i integrację gospodarczą. Ormianie na terenie Lubelszczyzny zamieszkują już od X wieku. W Zamościu znajduje się jedna z pereł architektury ormiańskiej: kamienice ormiańskie.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE