Wirtualne warsztaty z marketingu internetowego dla lubelskich przedsiębiorców

Wirtualne warsztaty z marketingu internetowego dla lubelskich przedsiębiorców | foto Miasto Lublin

wiadomosci W poniedziałek zaczną się zapisy na szkolenia online dla lubelskich przedsiębiorców. Będą to bezpłatne, wirtualne warsztaty z marketingu internetowego, które mają pomóc wypromować markę.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 20 listopada 2020 13:05 | Aktualizacja: 20 listopada 2020 11:34

Pierwsza edycja odbyła się w maju. Poruszano tematy komunikacji kryzysowej, działań public relations i aktywności w social mediach podczas i po pandemii COVID-19. Teraz zostanie zorganizowana kolejna edycja i zaplanowano ją na 1-3 grudnia.
 
- Warsztaty są doskonałą okazją do zdobycia nowych umiejętności w zakresie prowadzenia firmy w sieci. W czasie pandemii na nowo doceniliśmy, jak duży potencjał tkwi w skutecznym zarządzaniu online. Mam nadzieję, że przygotowane szkolenia pomogą lubelskim przedsiębiorcom w budowaniu ich marki w internecie, co przełoży się na efektywne wyniki prowadzonych przez nich działalności - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Każdego dnia od godziny 15.00 do 20.00 będą odbywać się kursy. 1 grudnia zaplanowano szkolenie "Budowanie wizerunku marki w Internecie – pozycjonowanie oraz narzędzia PR (w tym oferta sponsoringowa, narzędzia do tworzenia prezentacji MS PowerPoint, podstawowe informacje o WordPressie)", 2 grudnia "Komunikacja XXI wieku – media społecznościowe (przegląd dostępnych w internecie wybranych mediów społecznościowych wraz z omówieniem ich funkcjonalności), a 3 grudnia "Mój biznes w sieci – dla przedsiębiorców zaczynających aktywności w internecie (wyszukiwanie treści, sieć kontaktów, skrzynka e-mail, płatności internetowe, fake news, trolling).
 
Zapisy na poszczególne dni szkoleń ruszają w najbliższy poniedziałek (23 listopada) i potrwają do 29 listopada. Szkolenia poprowadzi Aleksander Kaim - specjalista z zakresu marketingu sieciowego. 
 

Jednocześnie Urząd Miasta Lublin przypomina, że w ramach trwającego do niedzieli (22 listopada), Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, można skorzystać z bezpłatnych szkoleń i warsztatów z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, a także rozwoju firmy w dobie panującej pandemii. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem „Nowa Normalność”. Cały czas obowiązuje też Lubelski Pakiet Wsparcia dla Lokalnych Przedsiębiorców i Organizacji Pozarządowych, który ma wesprzeć lubelski biznes i organizacje społeczne dotknięte epidemią.

- Poza tym pomoc firmom udzielana jest również w postaci działań miękkich, takich jak szkolenia, wsparcie przedsiębiorców w zakresie przenoszenia działalności do sieci (zakładanie sklepów internetowych, marketing online, obecność w sieci) czy promocja np. cykle  #LublinKreatywny oraz Przetrwać i wspomóc - strategia lubelskich firm dodaje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.