Reklama

Wielkanocny bilans na drogach województwa lubelskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Wielkanocny bilans na drogach województwa lubelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie podała statystyki bilansu dróg w okresie Świąt Wielkanocnych w województwie lubelskim.


Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie podała statystyki bilansu dróg w okresie Świąt Wielkanocnych w województwie lubelskim.

Od piątku na drogach policjanci prowadzili działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość pojazdów, sprawdzali ich stan techniczny oraz sposób przewożenia pasażerów, w tym szczególną uwagę zwracali na przewożenie dzieci. Dodatkowo obserwowali pieszych, ich sposób poruszania się po jezdni. Sprawdzano też czy poza terenem zabudowanym byli prawidłowo oznakowani w elementy odblaskowe.

W województwie lubelski doszło do 12 wypadków, w których 13 osób zostało rannych a dwie poniosły śmierć. Doszło też do 160 kolizji i zatrzymano 56 nietrzeźwych kierowców. Statystyki przedstawione przez KWP w Lublinie prezentują się lepiej niż w latach ubiegłych.

Dla porównania w ubiegłym roku w okresie Świąt Wielkanocnych w naszym województwie doszło do 14 wypadków, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 18 zostało rannych.


Źródło: KWP Lublin

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE