Reklama

Więcej miejsc dla przedszkolaków w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Więcej miejsc dla przedszkolaków w Lublinie - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ze względu na dużą ilość chętnych – Miasto Lublin zapewnia nowe miejsca dla przedszkolaków. Powstanie nowe przedszkole przy ul. Dożynkowej. Pojawią się również dodatkowe miejsca dla dzieci w szkole przy ul. Berylowej.

W związku z ogromnym zainteresowaniem rodziców dzieci w wieku 3-6 lat rekrutacją do oddziałów przedszkolnych w szkole przy ul. Berylowej, niezwłocznie podjęliśmy działania w zakresie poszukiwania lokali z przeznaczeniem na działalność przedszkoli, m. in. w tamtym rejonie miasta. Spełniamy także wielokrotnie zapowiadaną obietnicę stworzenia przedszkola w dzielnicy Ponikwoda – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Do oddziałów przedszkolnych w SP58 przy ul. Berylowej na 150 miejsc, zgłosiło się aż 411 chętnych. Fakt ten był zdecydowanie bodźcem do wynajęcia dodatkowych pomieszczeń na potrzeby przedszkola. Do struktury SP58 będzie włączony obiekt przy ul. Onyksowej (Węglin Południowy). Przestrzeń ma powierzchnię ok. 2 tys. m2 i 5 kondygnacji. Jest w pełni wyposażone. Znajdzie się tu 6 oddziałów przedszkolnych dla 150 dzieci.


Z kolei przedszkole przy ul. Dożynkowej powstanie w obiekcie o powierzchni użytkowej 2,5 tys. m2, który zapewni miejsce docelowo dla 12 oddziałów przedszkolnych i 288 dzieci. Oddziały włączone będą w strukturę ZSO nr 4. Miejsca stworzone w oddziale będą przeznaczone dla dzieci nieprzyjętych w I turze rekrutacji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE