Reklama

Wahadło na Abramowickiej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Wahadło na Abramowickiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej jest możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.


Prace przy przebudowie ulicy Abramowickiej nabierają tempa. O dzisiaj na odcinku ok 400 metrów od granicy miasta w kierunku centrum obwiązuje ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. Jeśli powstaną zatory drogowcy wprowadzą sterowanie ręczne. Dojazd do ul. Odległej i ul. Wólczańskiej jest możliwy przez ul. Strojnowskiego, natomiast do ul. Podleśnej przez ul. Barwną.

-Przebudowa ul. Abramowickiej obejmuje m.in. budowę dodatkowych pasów ruchu, skrzyżowań oraz budowę chodników, dróg rowerowych, zjazdów na posesje i zatok autobusowych po obu stronach ulicy.
W ramach inwestycji przewidziana do budowy jest także pętla nawrotowa dla autobusów komunikacji miejskiej, wyposażona w miejsca postojowe dla samochodów osobowych Pętla będzie zlokalizowana w rejonie południowej granicy miasta.
Integralnym celem przedsięwzięcia jest zapewnienie należytego odwodnienia oraz oświetlenia drogi poprzez budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego z dostosowaniem do potrzeb ruchu kołowego, rowerowego i pieszego. W ramach inwestycji zakłada się budowę kanału technologicznego wzdłuż drogi oraz odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego ratusza.

Po przebudowie 13 metrowa jezdnia będzie miała cztery pasy ruchu, dodatkowo pojawia się pasy do skrętu w lewo, oraz tzw azyle dla pieszych na wlotach na skrzyżowania z drogami bocznymi. Ścieżki rowerowe będą miały 2 metry szerokości a chodniki 1.5 m. Poza tym przebudowane zostanie oświetlenie uliczne (od podstaw) oraz sieci kablowe i sanitarne będące w kolizji z planowanym zagospodarowaniem pasa drogowego. Projekt zakłada też budowę kanału technologicznego wzdłuż drogi oraz odcinków sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.

Wszystkie prace mają się zakończyć do kwietnia przyszłego roku.

Inwestycja kosztować będzie ok. 33 mln złotych. Dodajmy, ze jest to jedno z trzech zadań większego projektu dotyczącego przebudowy drogi wojewódzkiej nr 835. Zakłada on również przedłużenie ul Dywizjonu 303 na odcinku od Kunickiego do Wrotkowskiej, oraz przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Diamentowej z Krochmalną.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE