Reklama

Reklama

W Targach Lublin powstaje tymczasowy szpital covidowy [GALERIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 400 miejsc, w tym kilkadziesiąt respiratorowych ma być dostępnych dla chorych na COVID-19 w szpitalu tymczasowym w Lublinie, który aktualnie jest tworzony w budynku Targów Lublin. Prace idą pełną parą, szpital ma ruszyć na przełomie listopada i grudnia.

Reklama

Budowa trwa

 

Liczba miejsc dla chorych na COVID-19 w szpitalach w województwie lubelskim jest ograniczona i jeśli utrzyma się stały przyrost osób wymagających hospitalizacji, to w końcu łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zabraknie. Dlatego też w budynku Targów Lublin przy ul. Dworcowej tworzony jest szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19.

 

- Prace postępują. Wyposażenie medyczne będzie spływać z Agencji Rezerw Materiałowych, środki ochrony osobistej już zostały dostarczone. Zamówienia zostały złożone, nie ma sygnałów, by były opóźnienia - zaznacza Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

 

 

Szpital tymczasowy ma rozpocząć działanie na przełomie listopada i grudnia. Ma być w nim miejsce dla ponad 400 chorych na COVID-19, w tym kilkadziesiąt łóżek respiratorowych.

 

Szukają pracowników

 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie szuka pracowników do szpitala tymczasowego. Potrzebnych jest około 700 osób. Do wtorku, do południa) do pracy zgłosiło się tam 331 chętnych.

 

- Wśród nich 26. lekarzy i czterech studentów medycyny, 64 pielęgniarki i 12 osób studiujących pielęgniarstwo, 46. ratowników medycznych i czterech studentów ratownictwa medycznego, 11 salowych i sanitariuszy - wymienia Lech Sprawka.

 

 

Oprócz ochotników do jednostki zostaną skierowani medycy z innych placówek w Lublinie.

 

- Będą oni przekierowywani z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 i innych szpitali, oczywiście tak, by nie zaburzać funkcjonowania pozostałych szpitali - zapowiada wojewoda.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE