Reklama

Reklama

W przyszłym roku zmiana organizacja ruchu na al. Solidarności w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: DSM

W przyszłym roku zmiana organizacja ruchu na al. Solidarności w Lublinie - Zdjęcie główne

O zmianę organizacji ruchu na al. Solidarności zabiegała Monika Orzechowska - radna miejska | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca kwietnia przyszłego roku w jednym miejscu na al. Solidarności zostanie wprowadzana nowa organizacja ruchu drogowego. Zabiegała o to m.in. radna Monika Orzechowska uważająca, że poprawi to bezpieczeństwo i usprawni ruch drogowy.

Reklama

Tworzą się korki, występują kolizje 

 

Monika Orzechowska (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta Lublina poprosiła o rozpatrzenie i zbadanie możliwości wprowadzenia zmian w organizacji ruchu drogowego. Chodzi o odcinek od wiaduktu skrzyżowania al. Generała W. Sikorskiego i ul. Generała B.Ducha - zjazdu w kierunku ronda 100-lecia KUL i al. Warszawskiej.

 

- W chwili obecnej zjazd z wiaduktu łączy się ze zjazdem ze skrzyżowania przechodząc w jeden pas ruchu w kierunku ronda 100-lecia KUL i al. Warszawskiej zgodnie z oznakowaniem poziomym - napisała Monika Orzechowska

 

Odkąd wybudowano al. Tadeusza Mazowieckiego i oddano do użytku ronda 100-lecia KUL, ruch samochodowy zwiększył się wielokrotnie i dochodzi do tworzenia się korków i kolizji. Dlatego radna zaproponowała, żeby zmienić oznakowanie, które umożliwi  włączenie do ruchu zamkniętego lewego pasa jezdni. Orzechowska uważa, że poprawi to bezpieczeństwo i usprawni ruch drogowy.

 

Nowa organizacja ruchu w kwietniu przyszłego roku

 

Radnej odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Na wstępie poinformował, że  został opracowany projekt stałej organizacji w tym zakresie przez Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. W projekcie uwzględniono zmianę oznakowania, która umożliwi włączenie do ruchu zamkniętego lewego pasa jezdni. dokument został przekazany 2 września do Zarządu Dróg i Mostów celem realizacji w terenie. 

 

- Z uwagi na bardzo duży zakres usuwania oznakowania poziomego, a w szczególności wykonanie nowego oznakowania, obecnie jest to proces uzależniony od warunków atmosferycznych, które muszą być odpowiednie do realizacji prac. Planowany termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu przewidziany jest do dnia 30.04.2021 r. - napisał Artur Szymczyk

 

Trwają pomiary hałasu

 

Oprócz tego, zastępca prezydenta wyjaśnił, że aktualnie j na al. Solidarności w rejonie ul. Potok trwają pomiary hałasu, które są wykonywane przez Lubelskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Lublinie. Prace potrwają do konca tego miesiąca.

 

- Otrzymane wyniki pomiarów na al. Solidarności będą miały decydujący wpływ na istniejącą i planowaną do wprowadzenia organizację ruchu na tej arterii komunikacyjnej - podsumowuje Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE