Reklama

Reklama

W poniedziałek zacznie się konkurs Cityhon Lublin. W tym roku wyzwania dotyczące mobilności

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Lublin

W poniedziałek zacznie się konkurs Cityhon Lublin. W tym roku wyzwania dotyczące mobilności - Zdjęcie główne

W poniedziałek zacznie się konkurs Cityhon Lublin. W tym roku wyzwania dotyczące mobilności | foto Urząd Miasta Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 września zacznie się konkurs Cityhon Lublin. Uczestnicy muszą wymyśleć, jak poradzić sobie z komunikacyjnymi problemami w mieście. Do wygrania jest 1,5 tys. euro i prezentacja pomysłów na Kongresie Smart City Expo w Barcelonie.

Reklama

Cityhon

 

Cityhon to wydarzenie, w którym interdyscyplinarne zespoły z różnych środowisk i eksperci konkurują ze sobą, żeby zaproponować najlepsze rozwiązania problemów przemieszczania się w miastach. W tym roku Citython skupi się na poszukiwaniu rozwiązań zrównoważonej mobilności miejskiej oraz dostępności dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Tegoroczna oedycja będzie odbywać się w trzech europejskich miastach - w Barcelonie, Amsterdamie i Lublinie.

 

Cityhon Lublin

 

Cityhon Lublin zacznie się w najbliższy poniedziałek (21 września) i odbędzie się w trybie online oraz potrwa 10 dni. Udział jest bezpłatny. Inicjatorem Citython Lublin jest EIT Urban Mobility, a organizatorem barceloński ośrodek nauki i techniki motoryzacyjnej CARNET oraz Miasto Lublin. EIT Urban Mobility jest europejską inicjatywą, łączącą miasta, uniwersytety, ośrodki badawcze i przemysł we wspólnej pracy nad innowacjami w zakresie mobilności, żeby miasta były bardziej przyjazne. 

 

Wyzwania dotyczące mobilności

 

W trakcie sesji inauguracyjnej Citython Lublin 2020, eksperci w dziedzinie urbanistyki i mobilności postawią przed uczestnikami trzy wyzwania związane z mobilnością miejską dla Miasta Lublin

 

- Będą to tematy dotyczące wyprowadzenia ruchu samochodowego z centrum miasta, przy uwzględnieniu potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi oraz lokalnych przedsiębiorców, dostępnością przestrzeni miejskiej, transportu publicznego oraz usług mobilnych ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych i starszych oraz optymalizacją tras autobusowych poprzez zaangażowanie obywateli - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Uczestnicy będą mieli czas na opracowanie własnych rozwiązań do 1 października. Wtedy przedstawią swoje ostateczne pomysły przed komisją konkursową. W międzyczasie, czyli w dniach 25 i 28 września, w trakcie hackathonu (konkursu), wszystkie grupy będą mogły brać udział w indywidualnych sesjach mentoringowych online, na których otrzymają informację zwrotną dotyczącą swojego projektu. W każdym z trzech wyzwań zostanie przyznana jedna nagroda w wysokości 1,5 tys. euro, a zwycięskie zespoły zaprezentują swoje rozwiązania na Kongresie Smart City Expo 2020, który odbędzie się w listopadzie w Barcelonie.

 

W wydarzeniu może wziąć udział każdy obywatel Europy posiadający doświadczenie w zakresie planowania, mobilności miejskiej oraz wiedzę z obszaru baz danych, obliczeń i urbanistyki. Warunkiem jest ukończenie 18 lat. 

 

Program

 

21 września – otwarcie i ogłoszenie wyzwań oraz sesja z ekspertami z Europy - sesje szkoleniowe, podczas których uczestnicy wezmą udział w seminariach internetowych w celu uzyskania większej wiedzy na temat wyzwań,

23 września – koniec rejestracji,

25 i 28 września – indywidualne sesje mentoringu z ekspertami z Polski i Hiszpanii,

29 września – przesłanie rozwiązań,

1 października – ogłoszenie zwycięzców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE