Reklama

W poniedziałek otwarcie Zespołu Szkół nr 13 na Węglinie w Lublinie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

W poniedziałek otwarcie Zespołu Szkół nr 13 na Węglinie w Lublinie - Zdjęcie główne

W poniedziałek oficjalne otwarcie nowej szkoły na Węglinie. We wtorek początek roku szkolnego. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższy poniedziałek (31 sierpnia) w południe prezydent Lublina Krzysztof Żuk i Dyrektor Zespołu Szkół nr 13 Marek Błaszczak uroczyście otworzą zespoł szkół, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 58 oraz Przedszkole nr 88 w Lublinie.

Ważna inwestycja 

 

Władze miasta podkreślaja, że otwarcie szkoły przy ul. Berylowej to zwieńczenie długiego i skomplikowanego procesu inwestycyjnego, którego kluczowym elementem była budowa obiektu oświatowego w tej części miasta. 

 

- Podejmując decyzję o budowie szkoły wyszliśmy naprzeciw potrzebom mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy i jak widać po liczbie dzieci, które rozpoczną tu naukę, była to decyzja jak najbardziej słuszna. Cieszę się bardzo, że oddajemy do użytkowania nowoczesny obiekt, który dzięki swojej funkcjonalności będzie pełnił rolę nie tylko edukacyjną, ale stanie się również ważnym elementem budowania lokalnego społeczeństwa obywatelskiego - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

W roku szkolnym 2020/2021 w szkole podstawowej utworzono 24 oddziały z 553 uczniami, w tym 8 równoległych klas pierwszych (183 uczniów).  Powstanie 5 klas II (120 uczniów), 3 oddziały klas III (65 uczniów), 3 oddziały klasy IV (68 uczniów), 1 oddział klasy V (24 uczniów), 3 oddziały klasy VI (72 uczniów), 1 klasa VII (25 uczniów). Do Przedszkola nr 88 (w strukturze Zespołu Szkół nr 13) zostało zapisanych 300 przedszkolaków, z czego 150 dzieci będzie objętych opieką w obiekcie przy ul. Berylowej, a 150 w budynku przy ul. Onyksowej.

 

Nowoczesny budynek

 

Obiekt przy ul. Berylowej posiada nowoczesną salę gimnastyczną z widownią na 337 miejsc, salę widowiskową na 310 osób oraz nowoczesny trakt żywieniowy umożliwiający przygotowanie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie.

 

Czterokondygnacyjny budynek szkoły o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. m2 stanowi wielokolorową, kilkusegmentową bryłę. Na poziomie -1 znajduje się zaplecze sportowe obiektu z nowoczesną salą gimnastyczną wyposażoną w trybuny, salą fitness i siłownią, a także szatnie i zaplecze magazynowe. Poziom 0 to część przedszkolna obiektu z salami zajęć, pokojem nauczycielskim i gabinetem logopedycznym. Na parterze znajdują się także: biblioteka, czytelnia i widownia oraz zespół jadalno-kuchenny wyposażony w najwyższym standardzie. Poziom I i II to przede wszystkim sale dydaktyczne, ale także zaplecze administracyjne szkoły oraz przestronna sala konferencyjna. Cały budynek jest klimatyzowany i objęty jednolitym systemem nagłośnienia.

 

Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 70 mln zł, na zakup wyposażenia przeznaczono ok. 7 mln zł, z tego na zakup sprzętu komputerowego 1,3 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE