Reklama

Reklama

W Drelowie może powstać posterunek policji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay, zdjęcie pogladowe

W Drelowie może powstać posterunek policji - Zdjęcie główne

foto pixabay, zdjęcie pogladowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Komenda Policji w Lublinie ma zamiar zbudować w Drelowie komisariat policji. Aby było to możliwe, gmina musi podarować policji uzbrojoną działkę.

Reklama

Już pod koniec ubiegłego roku rząd zapowiedział program, który zakłada powstanie w całej Polsce ok. 250 posterunków policji w małych miejscowościach, gdzie takie jednostki kiedyś istniały. Jednym z takich miejsc może być Drelów. Warto przypomnieć, że posterunek w Drelowie funkcjonował w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, miał siedzibę w budynku Urzędu Gminy, zaś po 2000 roku, już po likwidacji posterunku, funkcjonariusze policji pełnili tam dyżury. Oficjalne pismo dotyczące planów odtworzenia dawnej sieci posterunków władze gminy otrzymały kilka tygodni temu. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia inwestycji jest przekazanie przez gminę na rzecz policji działki ok. 15 arów w lokalizacji uzgodnionej z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji. Działka ta musi być uzbrojona w przyłącza wodne i elektryczne.

- Wyraziłem wstępną akceptację tego pomysłu - powiedział wójt gminy Piotr Kazimierski.
Przedstawiciele KWP w Lublinie odwiedzili już gminę i wytypowali wstępnie rejon, w którym posterunek mógłby powstać. Chodzi o teren przy drodze wojewódzkiej nr 813 na obrzeżach miejscowości. Problem w tym, że gmina nie posiada w tym miejscu własnych działek, więc musiałaby ja najpierw wykupić od prywatnego właściciela. Odbyły się już wstępne rozmowy z właścicielem jednej z nieruchomości, który zadeklarował możliwość sprzedaży ziemi.
 
 
- Wstępnie ustaliliśmy, że możemy w tej sprawie rozmawiać, natomiast żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte - podkreśla wójt. Jak się dowiedzieliśmy, zaproponowana przez właściciela kwota nie zyskała aprobaty większości radnych.
 
Wójt gminy zapowiada zorganizowanie w tej sprawie spotkania wiejskiego.
- Chciałbym porozmawiać z mieszkańcami na ten temat - zapowiada Kazimierski.
Wartość całej inwestycji to kilka milionów złotych. Posterunki w takich miejscach miałyby powstawać w technologii budownictwa modułowego - z gotowych, przywiezionych na miejsce elementów konstrukcyjnych. Docelowo na posterunku w Drelowie miałoby znaleźć prace aż ośmiu policjantów. Wstępne oczekiwania policji nakreślone w oficjalnym piśmie do wójta, dotyczące udziału gminy w stworzeniu posterunku, nie zamykają się tylko na oczekiwaniu przekazania działki. Policja chciałaby także, by gmina docelowo przekazała pieniądze na zakup wyposażenia. Według wstępnych szacunków mogłoby to być ok. 200 tys. zł.

Artykuł pochodzi z portalu miedzyrzec.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy