Reklama

Reklama

VII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Będą zajęcia sportowe dla młodzieży w przynajmniej 7 dyscyplinach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

VII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Będą zajęcia sportowe dla młodzieży w przynajmniej 7 dyscyplinach - Zdjęcie główne

W ramach projektu "Aktywne pokolenie będą realizowane zajęcia z kilku dysycyplin m.in. wspinaczki | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w przyszłym roku zostanie zrealizowany projekt "Aktywne pokolenie" skierowany do osób w wieku 10-26 lat. Będą zajęcia w dysycplinach: treningi fitness, siłownia, piłka nożna halowa, wspinaczka, ergometr, pływanie, squash.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W tegorocznej - VII edycji Budżetu Obywatelskiego zagłosowało łącznie 18 234 osób. Głosowanie trwało od 15 do 28 października, a mieszkańcy mieli do rozdzielenia 12,15 mln zł. Do realizacji wybrano 40 projektów z 82 zgłoszonych i są to projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe. 

Lublinianie wybrali do realizacji m.in. ogólnomiejski projekt pt. "Aktywne pokolenie". Zakłada on realizację zajęć sportowo-rekreacyjnych przez conajmniej 25 tygodni w minimum 7. dyscyplinach. Mają to być regularne treningi - 2 razy w tygodniu po 1,5h w miesiącach luty-czerwiec i wrzesień-grudzień.

- Pandemia koronawirusa (COVID-19) pokazała, że młodzież zamieszkująca miasto Lublin potrzebuje aktywności i domaga się organizacji dodatkowych bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Projekt Aktywne Pokolenie wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i będzie dobrą wizytówką dla miasta Lublin, który im to umożliwia i wspiera w rozwoju osobistym - czytamy w opisie projektu. 

Zajęcia będa skierowane do mieszkańców miasta Lublin uczących się lub studiujących, czyli w wieku od 10 do 26 lat. Mowa jest o różnych dyscyplinach sportowych takich jak np. fitness, siłownia, piłka nożna halowa, wspinaczka, ergometr, pływanie, squash. Projekt będzie realizowany na obiektach sportowych miasta udostępnianych przez MOSiR, uczelnie, szkoły i komercyjnych właścicieli. Zajęcia poprowadzą instruktorzy oraz osoby do pomocy przy ich organizacji. 

W ramach projektu ma być też przeprowadzona kampania promocyjna. Dlatego zostanie przygotowana strona internetowa z zapisami na zajęcia i materiały poromocyjne w formie plakatów. 

Łączny koszt projektu to 200 tys. zł. Oddano na niego 1024 głosów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy