Jakie zmiany czekają w tegorocznej edycji?
Istotną modyfikacją jest nowy podział środków dla projektów ogólnomiejskich i dzielnicowych oraz z większe znaczenie dostępności projektów dla mieszkańców. Zmieniła się również kwota gwarantowana z w ramach Budżetu Obywatelskiego. Powodem jest obciążenie finansów miasta spowodowane epidemią. Wynosi ona 12 mln 150 tys. zł.
– Wiele często drobnych spraw doczekało się realizacji dzięki aktywności i determinacji Lublinian. Nie ma lepszego sposobu na poprawę jakości życia naszej najbliższe okolicy niż Budżet Obywatelski, dlatego zachęcam do udziału w jego kolejnej edycji. Niestety ze względu na stan epidemii finanse miasta są znacząco obciążone, dlatego zmuszeni jesteśmy do zmniejszenia środków przeznaczonych w tym roku na Budżet Obywatelski. Wierzę jednak, że jest to sytuacja jednorazowa i przy kolejnym naborze wrócimy do poziomu środków z poprzednich lat – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Do kiedy potrwa nabór projektów?
Potrwa on do 6 lipca. Wnioski można składać za pośrednictwem portalu internetowego www.obywatelski.lublin.eu – sposób ten jest zalecany ze względu na panującą sytuację epidemii. Można zrobić to w sposób tradycyjne, składając wypełniony formularz w Biurze Obsługi Mieszkańca. Każdy projekt musi zawierać listę poparcia co najmniej 2 osób (w tym autora).