Reklama

Uwaga na zmiany w rozkładzie kursowania autobusów! ZTM zrywa umowę z PKS Zielona Góra!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zintegrowany System Miejskiego Transportu Publicznego w Lublinie

Uwaga na zmiany w rozkładzie kursowania autobusów! ZTM zrywa umowę z PKS Zielona Góra! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacyjne zamieszanie w Lublinie. Zarząd Dróg Miejskich wymówił umowę na przewóz osób PKS Zielona Góra. Powodem ma być niewywiązywanie się spółki z zawartych w niej przepisów oraz zamieszanie wokół stanu technicznego pojazdów. Za wymówieniem umowy ma też iść milionowe odszkodowanie, które miałaby zapłacić firma z Zielonej Góry.

Wymówienie umowy jest następstwem wydarzeń z weekendu. Wtedy to funkcjonariusze lubelskiej policji skontrolowali kilka autobusów. Okazało się, że pojazdy są w złym stanie technicznym, a ich wyjazd na trasy mógłby się wiązać z narażeniem pasażerów na niebezpieczeństwo. Policjanci zakazali dowody rejestracyjne trzech pojazdów, a kierowców spółki upomnieli mandatami, zakazując dalszej jazdy.

W poniedziałek kierowcy, którzy przyszli do pracy, odmówili wyruszenia w trasę niesprawnymi pojazdami. Powstał więc paraliż komunikacyjny, gdyż na 322 kursy, zrealizowano jedynie 139 z nich. Zajezdnię opuściło jedynie 6 z 18 autobusów mających wozić pasażerów. Podobnie było dzień później. Spowodowało to wymówienie umowy przez Miasto ze spółką.

Jak zapowiadają władze miasta, sytuacja ma wrócić do normy pod koniec tygodnia. Proszą jednak, by czytać uważnie komunikaty pojawiające się na ekranach przy przystankach. Pojazdy PKS Zielona Góra mają być zastąpione przez inne, należące do MPK Lublin oraz firm Meteor i Irex. Natomiast pasażerowie posiadający bilety okresowe, którzy nie mogli odbyć kursu z winy przewoźnika, mogą się starać o zwrot pieniędzy. Informuje o tym ZTM w Lublinie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE