Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta informuje o zmianach w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w przyszłym tygodniu. Mają one związek z: XIX Wyścigiem Tandemów, Narodowym Świętem 3 Maja oraz robotami LPEC na ul. Bernardyńskiej.

Tymczasowe zmiany w organizacji ruchu przedstawiają się następująco:

XIX Międzynarodowy Wyścig Tandemów. Termin: poniedziałek 2 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: ok. 2 godz.

Start i meta wyścigu będą znajdowały się przed gmachem Poczty Głównej, a uczestnicy pokonają do 40 okrążeń jadąc ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Kapucyńską, ul. Narutowicza, ul. Okopową, ul. Hempla, ul. Kołłątaja, ul. Krakowskie Przedmieście.

W związku z tym między 9.30 a 11.15: wyłączone z ruchu będą ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kołłątaja do ul. Kapucyńskiej oraz cała ul. Kapucyńska, na ul. Narutowicza między pl. Wolności a ul. Okopową będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy, ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie w kierunku ul. Mościckiego, pasem po stronie Instytutu Pedagogiki UMCS. Na ulicach: Hempla i Kołłątaja ruch kołowy będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, tylko w stronę ul. Okopowej na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z ul. Mościckiego i ul. Okopową pojazdy jadące w kierunku centrum będą zobowiązane skręcać w prawo w ul. Mościckiego lub w lewo w ul. Okopową jednak bez możliwości skrętu w ul. Hempla.

Narodowe Święto 3 Maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: ok. 5 godz.

Na czas przemarszu uczestników uroczystości, z Katedry na pl. Litewski, ul. Królewska zostanie zamknięta dla ruchu między godz. 11.15 a 11.45. W czasie uroczystości na samym pl.Litewskim od godz. 11 do 15.30 wyłączone z ruchu zostaną: ul. Kapucyńska na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Krakowskie Przedmieście ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Ewangelickiej ul. 3 Maja na odcinku od ul. I Armii Wojska Polskiego do ul. Krakowskie Przedmieście ul. Kołłątaja na odcinku od ul. Krakowskie Przedmieście do ul. Peowiaków. Ponadto, na czas przejazdu członków grup historycznych, wstrzymany zostanie ruch na ul. I Armii Wojska Polskiego i ul. Ewangelickiej.

Modernizacja sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Termin: środa 4 maja. Czas trwania tymczasowej organizacji ruchu: roboty związane z siecią 4 - 13 maja (do 10 dni), roboty bitumiczne 14 lub 28 maja (1 dzień).

W najbliższą środę (4 maja) rozpoczną się prace przy budowie sieci ciepłowniczej w ul. Bernardyńskiej. Jest kontynuacja inwestycji LPEC rozpoczętej w ubiegłym roku. Prace będą realizowane na odcinku od ul. Bernardyńskiej 12 do ul. Bernardyńskiej 14 i potrwają do piątku 13 maja. Roboty będą się wiązały z naprzemiennym zajmowaniem połowy jezdni i wprowadzeniem ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Jako pierwszy zajęty pod roboty zostanie pas ruchu w kierunku ul. Zamojskiej, a na sąsiednim pasie, tym stronę pl. Wolności, będzie obowiązywał ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją. Taka organizacja ruchu będzie funkcjonowała przez 5-6 dni. Następnie wykonawca z wykopami przeniesie się na pas ruchu w kierunku centrum, a ruch wahadłowy będzie zorganizowany na pasie ruchu w kierunku ul. Zamojskiej.

Kolejnym etapem prac będzie ułożenie nowej nawierzchni ul. Bernardyńskiej na odcinku od pl. Wolności do terenu Browaru \"Perła\". Roboty będę będą realizowane całą szerokością jezdni, co będzie wymagało jej całkowitego wyłączenia z ruchu na wymienionym odcinku. Wstępnie prace te planowane są na sobotę 14 maja. W przypadku wystąpienie niesprzyjających warunków atmosferycznych zostaną przeniesione na weekend po Bożym Ciele.

W chwili zamknięcia ul. Bernardyńskiej dla ruchu, pojazdy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazd ciągiem ulic Mościckiego - Rusałka. W związku z tym na wlocie ul. Rusałka w ul. Zamojską nakaz skrętu w prawo w kierunku al. Unii Lubelskiej nie będzie dotyczył pojazdów transportu zbiorowego. Auta te z ul. Rusałka będą mogły skręcić w lewo w ul. Zamojską i kierować się w stronę ul. Wyszyńskiego.

Ostatnim etapem będzie wykonanie oznakowania poziomego, co nastąpi w późniejszym terminie i nie powinno przysparzać utrudnień w ruchu.

Ponadto, dziś w nocy wykonane zostało żółte oznakowanie poziome na skrzyżowaniu Trasy Zielonej z al. Piłsudskiego. Żółte linie kierują pojazdy skręcające w lewo z ul. Lubelskiego Lipca`80 na odpowiednie pasy na al. Piłsudskiego w kierunku pl. Bychawskiego. Tym samym powróciliśmy do rozwiązania, które obowiązywało w czasie, kiedy funkcjonował wlot ul. Młyńskiej na to skrzyżowanie. Zmiany były podyktowane sygnałami od kierowców i obserwowanymi sytuacjami, w których dochodziło do zajeżdżania drogi na placu skrzyżowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE