Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową ul. Narutowicza i budową ul. Muzycznej

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Zmiany w organizacji ruchu związane z przebudową ul. Narutowicza i budową ul. Muzycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku osiągniętymi oszczędnościami i wyprzedzeniem przez wykonawcę przebudowy ul. Narutowicza harmonogramu o dwa tygodnie, miasto postanowiło rozszerzyć realizowane zadanie, a dodatkowe roboty zrealizować jeszcze w sierpniu. Inwestycję rozszerzy się o: modernizację ul. Narutowicza na odcinku od ul. Ochotniczej do ul. Muzycznej oraz ul. Szczerbowskiego, gdzie pierwotnie planowane było tylko odtworzenie nawierzchni po robotach związanych z budową kanalizacji deszczowej.

   W związku z powyższym harmonogram prac i związane z nim zmiany w tymczasowej organizacji ruchu na ul. Narutowicza oraz ulicach przyległych będą wyglądały następująco:


   W tym momencie już rozpoczynają się roboty rozbiórkowe i brukarskie, związane m.in. z wymianą krawężników, na ul. Narutowicza na odcinku od ul. Ochotniczej do ul. Muzycznej. W związku z tym występują naprzemiennie, niewielkie zawężenia na tym odcinku.


   Następnie (11 i 12 sierpnia) planowane jest układanie warstwy wiążącej na ul. Narutowicza na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. Ochotniczej, na pasach ruchu po stronie Komendy Wojewódzkiej Policji. Po zakończeniu tych prac utrudnienia znikną z ul. Narutowicza i zostanie ona całkowicie przywrócona do ruchu. Przestanie obowiązywać objazd ul. Szczerbowskiego, a stanie się ona placem budowy.


   Modernizacja ul. Szczerbowskiego rozpocznie się 16 sierpnia i ulica ta zostanie wówczas całkowicie wyłączona z ruchu. Zakaz nie będzie dotyczył jedynie dojazdu do posesji, dojazdu do szkoły i pojazdów budowy. Ulica ta wraz z chodnikami zostanie rozebrana. Przywrócenie ruchu planowane jest po ułożeniu nowej nawierzchni, z warstwą ścieralną włącznie, a roboty te planowane są na 23 i 24 sierpnia.


   Po zakończeniu modernizacji ul. Szczerbowskiego wykonawca ponownie wróci na ul. Narutowicza. Najpierw usunięta zostanie stara nawierzchnia na odcinku między ul. Ochotniczą a ul. Muzyczną (17 sierpnia), a następnie (18-19 sierpnia) układana będzie nowa warstwa wiążąca. Roboty te będą prowadzone przy naprzemiennym wyłączaniu z ruchu połowy jezdni, czyli na takiej samej zasadzie jak wykonywana jest teraz przebudowa odcinka między ul. Ochotniczą a al. Piłsudskiego. Dla przykładu: oznacza to, że przy zajęciu pasów po stronie urzędu pocztowego, ruch obustronny będzie odbywał się na pasach po stronie apteki. W dalszym ciągu utrzymany zostanie, funkcjonujący od 1 sierpnia, skręt z ul. Głębokiej w ul. Narutowicza tylko z jednego pasa lewoskrętu.


   Ostatnim etapem tej inwestycji będzie ułożenie nowej wierzchniej warstwy asfaltu niemal na całym zadaniu. Najpierw (25, 26 sierpnia) warstwa ścieralna, metodą połówkową czyli przy wyłączeniu z ruchu połowy jezdni, układana będzie na całej długości ul. Narutowicza od al. Piłsudskiego do ul. Muzycznej. Następnie (27 sierpnia) ta sama \"operacja\" zostanie przeprowadzona na ul. Strażackiej i ul. Ochotniczej, gdzie już będzie się to wiązało z ich całkowitym zamknięciem.


   Ponadto, w związku z postępującą budową wlotu ul. Muzycznej na skrzyżowanie z ul. Narutowicza, w tym tygodniu, zdemontowane zostaną sygnalizatory znajdujące się na masztach i wysięgnikach. W dalszym ciągu pozostaną sygnalizatory znajdujące się na słupkach i to one będą sterowały ruchem na tym skrzyżowaniu. Nowe maszty i wysięgniki powinny pojawić się w połowie września.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE