Reklama

Reklama

Usługa asystenta osobistego osób niepelnosprawnych w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Usługa asystenta osobistego osób niepelnosprawnych w Lublinie - Zdjęcie główne

Usługa ma za zadanie wspierać osoby niepełnosprawne w różnych codziennych czynnościach | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Lublin przypomina o tym, że można korzystać z usług asystenta osobistego, które są skierowane do osób niepełnosprawnych. Dzięki temu można uzyskać pomoc w codziennych czynnościach.

Reklama

Niepełnosprawni lublinianie od 8 lat mogą korzystać z usług asystenckich, które mają poprawić jakośś funkcjonowania w życiu społecznym i wspierania w codziennych czynnościach. W tym roku, tą formą pomocy Miasto objęło jeszcze większą grupę potrzebujących, jednocześnie podkreślając, że epidemia koronawirusa jest wyzwaniem dla wszystkich i w każdym obszarze życia społecznego.

 

- W tej kryzysowej sytuacji z jeszcze większym zaangażowaniem wsłuchujemy się w głosy osób ze szczególnymi potrzebami. Wiele usług, które były świadczone dotychczas w standardowy sposób, musi przyjąć inne formy, dostosowane do zasad izolacji i potrzeb. W elastyczny sposób, ale zawsze z pełną empatią i profesjonalizmem do powierzonych zadań, podchodzą także lubelskie organizacje pozarządowe, które są realizatorami usługi asystenta osoby z niepełnosprawnością. W tym roku obejmują one tą formą wsparcia 250 osób - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

 

Program, podobnie jak realizowane od wielu lat w Lublinie usługi, ma za zadanie wspierać osoby niepełnosprawne w różnych codziennych czynnościach. Są to: wyjście, powrót oraz/lub dojazdy w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/ rozrywkowe/ społeczne/ sportowe itp.),  wyjście, powrót oraz/lub dojazdy na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne, zakupy, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji, załatwianie spraw urzędowych,  nawiązanie kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami i korzystanie z dóbr kultury (tj. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy itp.).

 

- Z uwagi na to, że sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie części z tych czynności, realizatorzy usług, w ścisłej współpracy z ich odbiorcami, elastycznie podchodzą do świadczonych obowiązków i zabezpieczają najważniejsze potrzeby osób z niepełnosprawnościami, dbając jednocześnie o ich bezpieczeństwo i zdrowie - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

W tym roku usługa asystenta osoby niepełnosprawnej na zlecenie Miasta Lublin realizowana jest przez cztery podmioty: Fundacja Fuga Mundi, Polski Związek Niewidomych, Okręg Lubelski, Stowarzyszenie Synergia, Fundacja Szlachetne Zdrowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE