Reklama

Reklama

Urząd Miasta Lublin sadzi nowe drzewa w centrum

Opublikowano: czw, 3 gru 2020 16:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ul.Krakowskie Przedmieście zaczęło się sadzenie drzew, co potrwa 3 dni. Potem będą sadzone krzewy i porządkowane miejsca parkingowe. Dzięki temu więcej miejsca zyskają piesi.

Reklama

Wzdłuż ul. Krakowskie Przedmieście zaczęły się kluczowe prace związane z zielenią. Na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Ewangelickiej sadzone są duże drzewa, do gruntu trafi 13 lip. W ten sposób Miasto realizuje projekt zmian na jeden z ważniejszych ulic. Prace potrwają około trzech dni. Potem rozpocznie się sadzenie ponad 700 krzewów ozdobnych gatunku irga błyszcząca oraz róża Marathon. Rabaty z nasadzeniami zajmą powierzchnię 200 mkw., a ich wykonanie zakończy się w przyszłym tygodniu.
 
- Nową zieleń otrzyma przestrzeń wzdłuż północnej pierzei Krakowskiego Przedmieścia. Wracamy do rozwiązań, które kiedyś towarzyszyły temu miejscu. W przeszłości istniał tu szpaler dużych drzew, nadający charakteru tej ulicy. Wszystko po to, by zwiększyć przestrzeń dla pieszych oraz zieleni miejskiej i stworzyć miejsce przyjazne mieszkańcom. Takie działanie w samym centrum Lublina wpłynie również na poprawę estetyki tej części miasta - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
Zieleń jest sadzona w części parkingów. Zamiast kostku brukowej zaplanowano podłużne rabaty i głębokie na ponad metr kwatery dla nowych drzew. Sadzonych jest 13 drzew gatunku lipa, o obwodach pni nie mniejszych niż 30 cm oraz koronach w formie naturalnej, uformowanych na wysokości 3 m. Drzewa ustabilizowane będą za pomocą podziemnego systemu mocowania drzew, a wokół każdego nastąpi montaż systemu nawadniająco-napowietrzającego ze zintegrowanym separatorem oddzielającym i kierującym przepływ wody i powietrza oraz filtrem wychwytującym zanieczyszczenia. Pozwoli to na równoczesną wentylację i nawodnienia strefy korzeniowej. Od  istniejącej podziemnej infrastruktury, drzewa oddzieli podziemna bariera przeciwkorzenna. Poza tym, we wszystkich kwaterach obecną ziemię zastąpi gleba żyzna, urodzajna. W obrębie systemu korzeniowego każda lipa otrzyma szczepionkę mikoryzową, zawierającą pożyteczne grzybnie, które rozwijając się w glebie wspomagać będą drzewo w jego prawidłowym rozwoju i wzroście. 

Realizacja nasadzeń ma pozwolić zacząć roboty w zakresie chodników i miejsc parkingowych. W ramach tego, miejsca do parkowania będą uporządkowane i skoncentrowane głównie przed siedzibą Sądu Okręgowego. Planowanych jest 14 miejsc postojowe, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami.
 
- O ile warunki atmosferyczne pozwolą, prace drogowe będą realizowane w tym roku, podobnie jak planowany remont nawierzchni jezdni ul. Krakowskie Przedmieście. Jeśli pogoda uniemożliwi jednak prowadzenie robót na jezdni, wówczas będą one kontynuowane wiosną przyszłego roku - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy