Festiwal „EnergaCAMERIMAGE”
Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE” jest festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych, który odbywa się co roku w Polsce. W dniach 14-21 listopada w Toruniu odbyła się 28. edycja, ale ze względu na pandemię COVID-19, w całości odbył się w formule online. EnergaCAMERIMAGE obejmuje pokaz filmów fabularnych i pokaz realizacji promujących Fundusze Europejskie w Polsce. W ramach tegorocznego festiwalu odbyła się 11. edycja konkursu na najlepszy spot reklamowy pn. „Fundusze Europejskie w kadrze”. Zgłoszono 25 filmów. Jury wybierało zwycięzców w dwóch kategoriach: najlepszy klip reklamowy o tematyce ogólnej z wykorzystaniem Funduszy Europejskich oraz najlepszy klip reklamujący wsparcie z wykorzystaniem Funduszy Europejskich na cele związane z przeciwdziałaniem epidemii COVID-19.
I miejsce dla lubelskiego spotu
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie zgłosił spot pn. „Pandemia COVID-19 to fakt!”, który zwyciężył w II kategorii konkursowej dotyczącej wsparcia z UE. Film na zlecenie Urzędu zrealizowała firma Dog Film Studio Filmowe Paweł Nazaruk z Warszawy. Spot pokazuje pracę personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej w trakcie pandemii z perspektywy Janiny Dziedzic-Płandy - oddziałowej pielęgniarki.
- Chcieliśmy pokazać trudną pracę służb medycznych w czasie pandemii. Historia przedstawiona w filmie została opowiedziana z perspektywy pielęgniarki, która na co dzień opiekuje się pacjentami z koronawirusem - mówi Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego.
Spotów będzie więcej
Lubelski spot był pierwszym z serii 15. produkcji, które powstaną w ramach kampanii pokazującej efekty wdrażania Funduszy Europejskich w województwie lubelskim. Kampanię będzie można zobaczyć na profilu na Facebooku Urzędu Marszałkowskiego, kanale YouTube (Lubelskie Fundusze Europejskie) i na antenie TVP3 Lublin.
- Podchodzimy do promocji Funduszy Europejskich z perspektywy beneficjentów i uczestników projektów, którzy opowiadają swoje historie. Chodzi oto, aby pokazać jaki wpływ na ich życie miało wsparcie pozyskane ze środków unijnych. W realizacjach udział biorą prawdziwi beneficjenci, dlatego serdecznie im dziękuję za to, że zgodzili się wziąć udział w naszych produkcjach - dodaje Anna Brzyska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym.