Podcasty to dźwiękowe publikacje, zwykle w postaci odcinków. Są dostępne na platformach i w aplikacjach pozwalających na ich odsłuchiwanie w dowolnym momencie. To przystępny sposób dzielenia się ekspercką wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin.
- UMCS to uczelnia dbająca nie tylko o upowszechnianie nauki i kultury, ale także podążająca za nowoczesnymi trendami. W związku z tym stworzony został kanał z podcastami pod nazwą „Głos nauki” - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
W poszczególnych odcinkach publikowanych w cyklu dwutygodniowym i trwających od 15 do 20 minut, prezentowane są zagadnienia naukowe związane z zakresem badań pracowników, doktorantów i studentów UMCS. Są to miniwykłady, wywiady i rozmowy.
- Inicjatywa ta umożliwia atrakcyjne promowanie nauki i poszerzanie wiedzy odbiorców, a także stanowi wspaniałą okazją do pochwalenia się naukowymi odkryciami i sukcesami - dodaje Aneta Adamska.
Na kanale ukazały się już dwa odcinki. W pierwszym dr hab. Agata Starosta oraz dr Olga Chrobak z Laboratorium Ekspresji Genów przybliżają metodę badawczą, jaką jest sekwencjonowanie nowej generacji. W drugim dr hab. Piotr Celiński z Katedry Teorii Mediów opowiada o mediach cyfrowych w wyobraźni społecznej:
Materiały zamieszczone są na stronie: https://www.spreaker.com/show/