Reklama

Reklama

UMCS w Lublinie zachęca do odsłuchiwania podcastów "Głos nauki"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

UMCS w Lublinie zachęca do odsłuchiwania podcastów "Głos nauki" - Zdjęcie główne

UMCS w Lublinie zachęca do odsłuchiwania podcastów "Głos nauki" | foto Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zachęca do odsłuchiwania podcastów, których bohaterami są pracownicy, doktoranci i studenci UMCS. W nagraniach starają się m.in. promować naukę i swoje osiągnięcia.

Reklama

Podcasty to dźwiękowe publikacje, zwykle w postaci odcinków. Są dostępne na platformach i w aplikacjach pozwalających na ich odsłuchiwanie w dowolnym momencie. To  przystępny sposób dzielenia się ekspercką wiedzą i doświadczeniem z różnych dziedzin. 

 

- UMCS to uczelnia dbająca nie tylko o upowszechnianie nauki i kultury, ale także podążająca za nowoczesnymi trendami. W związku z tym stworzony został kanał z podcastami pod nazwą „Głos nauki” - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

 

W poszczególnych odcinkach publikowanych w cyklu dwutygodniowym i trwających od 15 do 20 minut, prezentowane są zagadnienia naukowe związane z zakresem badań pracowników, doktorantów i studentów UMCS. Są to miniwykłady, wywiady i rozmowy. 

 

- Inicjatywa ta umożliwia atrakcyjne promowanie nauki i poszerzanie wiedzy odbiorców, a także stanowi wspaniałą okazją do pochwalenia się naukowymi odkryciami i sukcesami - dodaje Aneta Adamska.

 

Na kanale ukazały się już dwa odcinki. W pierwszym dr hab. Agata Starosta oraz dr Olga Chrobak z Laboratorium Ekspresji Genów przybliżają metodę badawczą, jaką jest sekwencjonowanie nowej generacji. W drugim dr hab. Piotr Celiński z Katedry Teorii Mediów opowiada o mediach cyfrowych w wyobraźni społecznej:

 

Materiały zamieszczone są na stronie: https://www.spreaker.com/show/glos-nauki. Odcinków można także posłuchać w aplikacjach mobilnych Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts oraz na stronie uczelni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE