Reklama

Reklama

Tymczasowy szpital covidowy w Targach Lublin. Powstanie za trzy tygodnie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Targi Lublin

Tymczasowy szpital covidowy w Targach Lublin. Powstanie za trzy tygodnie - Zdjęcie główne

W budynku Targów Lublin ma znaleźć się miejsce dla 450 łóżek, w tym 80 z respiratorami | foto Targi Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Umowa na organizację w Targach Lublin szpitala tymczasowego dla zakażonych koronawirusem ma być dopięta w najbliższym tygodniu. Kolejne trzy tygodnie ma zająć adaptacja budynku na potrzeby stworzenia w nim jednostki medycznej.

Reklama

Minister zdrowia zaakceptował wniosek wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, który wskazał Targi Lublin przy ul. Dworcowej (obok Parku Ludowego), jako lokalizację szpitala tymczasowego w Lublinie. Ma się tam znaleźć 450 łóżek dla chorych na COVID-19, w tym 80 z respiratorami.


- Jesteśmy w trakcie końcowych negocjacji związanych z umową na organizację szpitala. Mam nadzieję, że w ciągu trzech tygodni uda nam się ten szpital uruchomić - powiedział w niedzielę Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

 

Liczba miejsc dla zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim wciąż musi być zwiększana - z dnia na dzień przybywa chorych na COVID-19, którzy wymagają hospitalizacji. W niedzielę wojewoda poinformował o kolejnych decyzjach dotyczących zwiększenia liczby łóżek zakaźnych. Pole manewru jest jednak ograniczone, stąd zaadaptowanie Targów Lublin na szpital.

 

Podobne przedsięwzięcie jest realizowane m.in. w Warszawie, na Stadionie Narodowym. W obiekcie powstaje kilkaset miejsc dla chorych na COVID-19.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE