Trzylatek wypadł z I piętra w domu w Lublinie, rodzice byli nietrzeźwi

Policja ustala przebieg zdarzenia | foto red

wiadomosci Nietrzeźwi rodzice opiekowali się trójką dzieci. Najmłodsze z nich wypadło z I piętra przez okno Ojciec miał ponad promil, a matka prawie 1,5 promila alkoholu.

KWP Lublin

Opublikowano: 2 sierpnia 2020 12:23 | Aktualizacja: 2 sierpnia 2020 14:57

1 sierpnia około godz. 20.20 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta informując, że przez okno usytuowanego na I piętrze mieszkania wypadło małe dziecko. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Do zdarzenia doszło na jednej z lubelskich ulic.

 

Mundurowi potwierdzili zgłoszenie, a załoga karetki pogotowia zabrała 3-letniego chłopca do szpitala. Jak się okazało w mieszkaniu poza 3-latkiem, który wypadł przez okno, była jeszcze dwójka nieletnich dzieci w wieku 6 i 11 lat.  Byli również opiekujący się nimi nietrzeźwi rodzice. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie 33-letniego ojca był ponad promil, a matka miała prawie 1,5 promila alkoholu.

 

Z jej relacji wynikało, że na chwilę wyszła z domu na papierosa, a ojciec spał po pracy. Wtedy wówczas 3-latek sam wszedł na parapet i otworzył uchylone okno. Dzieci trafiły pod opiekę trzeźwego członka rodziny.

 

Jak się później okazało, na szczęście 3-latkowi nic poważnego się nie stało. Upadł na miękkie podłoże.

 

Mundurowi ustalają dokładny przebieg oraz okoliczności zdarzenia i przypominają, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Kodeks karny za takie postępowanie przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. O interwencji powiadomiony zostanie Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.