Reklama

Reklama

Trzy firmy chcą rozbudować ul. Dworcową i Lubelskiego Lipca 80'. Ich oferty są za wysokie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Trzy firmy chcą rozbudować ul. Dworcową i Lubelskiego Lipca 80'. Ich oferty są za wysokie - Zdjęcie główne

Planowana budowa Dworca Metropolitalnego związana jest z rozbudową okolicznych ulic | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do przetargu na rozbudowę ul. Dworcowej i budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca'80 zgłosiło się trzech wykonawców. Ich oferty nie mieszczą się w kwocie, którą na inwestycję chce przeznaczyć ZDiM.

Reklama

Trzech wykonawcą zainteresowanych budową

 

W Lublinie trwają przygotowania do budowy Dworca Metropolitalnego, który powstanie w 2022 roku między ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową. Niedawno Jarosław Stawiarski - marszałek województwa lubelskiego i Krzysztof Żuk - prezydent Lublina podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji. Wartość projektu to około 300 mln zł, z czego ponad 173 mln zł stanowią środki unijne.

 

 

Powstanie dworca ściśle powiązane jest ze zmianą układu drogowego w jego rejonie. Dzisiaj (12 października) otwarto oferty na kolejne zadanie w ramach projektu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego dla Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego  - rozbudowę ul. Dworcowej oraz budowę zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80. Zdobyciem zlecenia zainteresowanych jest trzech wykonawców. Cena oferty jednego z nich to ok. 13,7 mln zł, drugiego 13,1 mln zł, a trzeciego 14,4 mln zł. Zarząd Dróg i Mostów na inwestycję zamierza przeznaczyć ok. 12,9 mln zł. 

- Sukcesywnie realizujemy prace związane z postępowaniami przetargowymi, które mają na celu wyłonienie Wykonawców na realizację poszczególnych zadań związanych z kluczową inwestycją Miasta, jaką jest budowa nowoczesnego Dworca Metropolitalnego. Komisja przetargowa przystąpi teraz do oceny formalnej złożonych ofert, w tym do sprawdzenia kosztorysów inwestycyjnych - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

 
Rozbudowa ul. Dworcowej i budowa zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80
 
Przetarg dotyczy rozbudowy ul. Dworcowej i budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80. Ul. Dworcowa zostanie przedłużona do ronda przy Targach Lublin, również przeznaczonego do przebudowy. Dla usprawnienia ruchu zostanie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do ronda przy Targach oraz droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego). W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do Dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony. Wykonawca zbuduje też kanalizację deszczową wraz z przepompownią, wykona oświetlenie uliczne, sieć wodociągową i elektroenergetyczną. Przy okazji będzie  przebudowana trakcja trolejbusowa i sieć gazowa.
 
 
Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego obiektu integrującego transport zbiorowy zamiejski z komunikacją miejską. Planuje się też zmodernizowanie ulic: Dworcowej, Młyńskiej, 1 Maja, Pocztowej. Projekt zakłada również: budowę nowego przebiegu ul. Gazowej, budowę miejsc postojowych dla autobusów zamiejskich przy ul. Krochmalnej, budowę nowego zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca ‘80 do ul. Dworcowej i budowę łącznika ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego, a rondo Sportowców będzie rondem turbinowym.  Do tego będzie przebudowane oświetlenie drogowe, trakcja trolejbusowa, kanalizacja deszczowa, wybudowane zostaną kanały technologiczne. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE