Reklama

Reklama

Trias AVI nie wybuduje Centrum Nauki na Felinie. Lubelski Park Naukowo-Technologiczny odstąpił od umowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Trias AVI nie wybuduje Centrum Nauki na Felinie. Lubelski Park Naukowo-Technologiczny odstąpił od umowy - Zdjęcie główne

W Lublinie powstanie Centrum Nauki podobne do warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. Wkrótce zostanie ogłoszony drugi przetarg | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Firma Trias AVI nie wybuduje Centrum Nauki. Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. odstąpił od umowy, ale inwestycja nie jest zagrożona. Niedługo zostanie ogłoszony nowy przetarg na wykonawcę.

Reklama

Centrum Nauki to projekt edukacyjny skierowany do dzieci i młodzieży szkolnej, który będzie oparty na innowacyjnych i multimedialnych formach edukacji, podobnie jak Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Centrum ma znajdować się w  budynku Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego na lubelskim Felinie. Całość będzie podzielona na siedem różnych stref tematycznych obejmujących wystawy stałe i czasowe. 

 

Prace nad projektem zaczęły się w maju zeszłego roku. Koncepcja była gotowa pod koniec 2019 roku, a wiosną tego roku ogłoszono przetarg na wykonawcę, w wyniku którego wybrano warszawską firmę Trias AVI Sp. z o.o. Firma realizowała m.in. projekty audiowizualne w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie i Centrum Nauki Epicentrum w Białymstoku.

 

Zarząd Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego S.A. postanowił jednak odstąpić od umowy z firmą Trias AVI z powodu bardzo niskiego poziomu zaawansowania prac i dużych opóźnień. Zarząd w trakcie wizji lokalnej stwierdził, że jakość i innowacyjność wstępnych makiet przyszłych eksponatów, które miały tworzyć Centrum Nauki, budzi zastrzeżenia. LPNT poinformował, że nie poniósł żadnych wydatków na rzecz wykonawcy, bo nie zostały zrealizowane żadne elementy harmonogramu projektu. 

 

Poza tym, LPNT powołał grupę ekspertów pracujących nad zmianami w koncepcji Centrum Nauki. Specjaliści skoncentrują się na innowacyjnych formach przedstawiania nowych technologii, dotychczas nie branych pod uwagę w projekcie, jak np. wirtualna rzeczywistość.

 

Zgodnie z warunkami umowy z końca kwietnia prace miały potrwać ok. sześciu miesięcy. Koszt inwestycji to ok. 7 mln zł, a pieniądze pochodzą z budżetu województwa, które jest największym udziałowcem LPNT. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE