Reklama

Reklama

Takie samochody trafią do lubelskiej policji

Opublikowano:
Autor:

Takie samochody trafią do lubelskiej policji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Garnizon lubelskiej Policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce 4 oznakowane Hyundai Tucson i 4 nieoznakowane radiowozy Kia Cee'd trafi do policjantów.

Reklama

Wśród zakupionych i przekazanych nowych radiowozów są pojazdy marki Hyundai Tucson i Kia Cee'd. Są to zarówno radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze,  jak i te nieoznakowane. Pozyskanie tego służącego policjantom na co dzień sprzętu było możliwe dzięki sfinansowaniu z Komendy Głównej Policji oraz współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

 

 

Wkrótce służbowe pojazdy rozpoczną swoją „służbę” na ulicach lubelskiego garnizonu. 8 nowych radiowozów trafi wkrótce do policjantów z powiatów: lubelskiego, janowskiego, lubartowskiego, opolskiego, parczewskiego i puławskiego. Po 2 nowe radiowozy trafi do mundurowych z Lublina i Lubartowa.

 

W połowie października flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zasiliły nowoczesne i  ekonomiczne, a przede wszystkim przyjazne środowisku elektryczne radiowozy marki Kia e-Niro. Są to pierwsze tego typu radiowozy w naszym garnizonie. Zakup tych elektrycznych radiowozów został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, który dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i działań proekologicznych wspiera lubelską Policję. Jeszcze w tym roku, dzięki współpracy z WFOŚiGW uda nam się sfinalizować zakup dwóch radiowozów.  Będą to samochody hybrydowe.

 

 

Do końca tego roku Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie planuje wprowadzić do eksploatacji kolejne nowe pojazdy, a to wszystko dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE