Reklama

Szybkie sprzątanie wykolejonych wagonów w Ciecierzynie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Spotted: Gmina Niemce/facebook.com

Szybkie sprzątanie wykolejonych wagonów w Ciecierzynie - Zdjęcie główne

Z toru zostały usunięte wszystkie wykolejone wagony pociągu towarowego | foto Spotted: Gmina Niemce/facebook.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już dzień po zdarzeniu wykolejone wagony pociągu towarowego zostały ściągnięte z torów i nasypu. Trwa naprawianie szyn w miejscowości Ciecierzyn.

Dźwig w akcji


Szybko z wykolejonym pociągiem poradzili sobie przedstawiciele kolei. W poniedziałek wagony, które wypadły z torów, zostały usunięte z miejsca zdarzenia przy pomocy potężnego dźwigu.


- Pracownicy pociągów ratownictwa technicznego, z wykorzystaniem dźwigu oraz ciągnika gąsienicowego przygotowali tor do naprawy. Z toru zostały usunięte wszystkie wykolejone wagony pociągu towarowego. W zależności od sprawności technicznej, niektóre wagony zostały po torach ściągnięte z miejsca zdarzenia. Pozostałe będą zabrane na lawetach drogowych - poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Trzysta metrów do naprawy


Odcinek torów kolejowych, na którym doszło do zdarzenia, wymaga wymiany.


- Przywieziono już materiały do naprawy uszkodzonego toru. Konieczna jest wymiana szyn i podkładów na długości około 300 metrów. Przywrócenie ruchu na linii przewidywane jest w czwartek - zaznacza przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Za pociągi PKP Intercity wprowadzono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Lublin – Łuków. Przewoźnik PolRegio uruchomił autobusy zastępcze na odcinku Lublin – Parczew. Informacje o zmianach w komunikacji na bieżąco są podawane na stacjach i przystankach oraz na stronie www.portalpasazera.pl.


Wyjaśniają


W minioną niedzielę (7 czerwca) przed godz. 15 na trasie kolejowej między Lubartowem i Lublinem, w Ciecierzynie w gminie Niemce (powiat lubelski) część wagonów pociągu towarowego jadącego w stronę stolicy województwa wypadła z torów. Liczący 35 wagonów skład był pusty. Część wagonów znalazła się poza szynami, niektóre z nich uległy uszkodzeniu, podobnie jak tory kolejowe w tym miejscu. Wszystko działo się na wysokości boiska piłkarskiego w Ciecierzynie, na wysokim na kilka metrów nasypie. Nikomu nic się nie stało.


"32-letni maszynista był trzeźwy" - informują przedstawiciele lubelskiej policji.


Nie ustalono jeszcze przyczyny wypadku. W niedzielę na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci oraz Państwowa Komisja ds. Badania Wypadków Kolejowych. Zostały przeprowadzone oględziny i zabezpieczone ślady.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE