Reklama

Szukają wolontariuszy do ośrodków dla cudzoziemców

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Szukają wolontariuszy do ośrodków dla cudzoziemców - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 osób ma szansę spróbować swoich sił we współpracy z uchodźcami przebywającymi w ośrodku. Właśnie trwa rekrutacja. Dwóch potrzeba w ośrodku w Białej.

W ramach projektu „Daj im szansę”, który ma ułatwić dostęp do bezpłatnej pomocy prawnej przebywającym w ośrodkach tworzona jest sieć „Wolontariusze dla uchodźców”. 10 osób po przeszkoleniu zostaną skierowane na dyżury w ośrodkach także w Białej Podlaskiej. – Wolontariusze będą dla cudzoziemców osobami pierwszego kontaktu: będą kierować beneficjentów na konsultacje z prawnikiem Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, pomagać przy rozmowach telefonicznych, pisaniu maili czy pism z prośbą o pomoc prawną. Wolontariusze będą również pomagać cudzoziemcom w dokonywaniu prostych tłumaczeń językowych dokumentów i pism urzędowych. Ich zadaniem będzie także pilnowanie aby cudzoziemcy dotrzymywali terminów na wysłanie odwołań czy innych pism w procedurze. Wolontariusze będą odbywać cotygodniowe kilkugodzinne dyżury w danym ośrodku dla uchodźców, który zostanie im przydzielony ze względu na ich miejsce zamieszkania – informuje Magdalena Sobczyk z CPP, które wraz z Urzędem ds. Cudzoziemców realizuje projekt „Daj im szansę”.

Od aplikujących do grupy wolontariatu wymaga się znajomości języka rosyjskiego lub arabskiego. Dobrze widziane będzie tez wykształcenie prawnicze, administracyjne, kulturoznawstwo, pedagogiczne, psychologiczne lub lingwistyczne.

Pierwszy etap rekrutacji – przyjmowanie cv – trwa do 14 grudnia. Później zaplanowano rozmowy z wybranymi kandydatami, a w styczniu szkolenia w Krakowie z wyłonionymi wolontariuszami.

W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji mailowo (sobczyk@pomocprawna.org), bądź pod numerem telefonu: 666 203 585.Tutaj link do wersji online ogłoszenia: http://www.pomocprawna.org/#!news3/c11bg

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE