Reklama

Szpital ma nowego dyrektora

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lukow24.pl

Szpital ma nowego dyrektora - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości SPZOZ w Łukowie ma nowego dyrektora. Pod koniec października ubiegłego roku Zarząd Powiatu Łukowskiego odwołał z funkcji dyrektora Władysława Kobielskiego. Jego funkcję tymczasowo pełnił Mariusz Furlepa. Dziś wiadomo już, że to on będzie dyrektorem SPZOZ im. św. Tadeusza w Łukowie.


Dlaczego Zarząd odwołał Kobielskiego? Spekulacji na ten temat było wiele. Jak się okazało współpraca z ówczesnym dyrektorem była dość utrudniona. Nie dotrzymywał on terminów z planowaną na ten rok inwestycją rozbudowy szpitala, nie realizował poleceń Zarządu, dodatkowo nieustannie żądał zwiększenia kwoty kredytu inwestycyjnego. W zaistniałej sytuacji dalsza współpraca z Kobielskim była niemożliwa. Obowiązki po ustępującym dyrektorze przejął wówczas jego zastępca ds. medycznych Mariusz Furlepa.

Wczoraj komisja konkursowa ogłosiła, że to właśnie on zostanie nowym szefem SPZOZ w Łukowie. Do konkursu stanęło kilku kandydatów, jednak do zasadniczej części konkursu przeszli: Zbigniew Kończak (Łódź), Piotr Latawiec (Rzeszów) oraz Mariusz Furlepa (Łuków).

Jak pisze portal lukow24.pl:

"Wszystkie osoby startujące w konkursie usłyszały trzy jednakowe pytania. Dotyczyły one koncepcji funkcjonowania SP ZOZ w Łukowie, współpracy z zespołem i sposobu rozwiązywania problemów wśród 1000 pracowników oraz sposobów kreowania pozytywnego wizerunku łukowskiego szpitala. Dodatkowo członkowie komisji zadawali szczegółowe pytania na przykład z prośbą o doprecyzowanie odpowiedzi.

Kandydaci przedstawiali też swoje wizje dotyczące rozbudowy SP ZOZ. Wicestarosta Wolski w rozmowie z redakcją przekonywał, że jest pod wielkim wrażeniem wiedzy, jaką zaprezentowali wszyscy trzej panowie. Cała trójka przedstawiła zbliżone pomysły na szpital i akcentowała aby bazować, na tym co mamy obecnie. Chwalono m.in. punkty Podstawowej Opieki Zdrowotnej i zauważono, że szpital powinien być czymś więcej niż tylko placówką powiatową. Kandydaci z zewnątrz - jak przekonywał wicestarosta - dziwili się w ogóle, że SP ZOZ w Łukowie znajduje się na tzw. I stopniu referencyjności.

- Jestem pod wrażeniem poziomu wiedzy, zwłaszcza kandydatów spoza Łukowa. Bardzo trudne jest zbudowanie obrazu placówki i stworzenie koncepcji jej funkcjonowania jedynie na podstawie materiałów dostarczonych do konkursu. Wszystkie trzy koncepcje były spójne i dobrze przygotowane - powiedział Włodzimierz Wolski.

Teraz wicestarosta ma trzy dni na sporządzenie pełnego protokołu z prac komisji wybierającej dyrektora szpitala. Gdy dokument będzie gotowy, zostanie przedstawiony Zarządowi Powiatu, który formalnie zadecyduje o powierzeniu Mariuszowi Furlepie pełnoprawnego stanowiska. Być może decyzja w tej sprawie zapadnie już w poniedziałek".

W tym roku rusza modernizacja łukowskiego szpitala. Jednym z obecnych priorytetów jest też szukanie środków finansowych z dotacji unijnych. Cała społeczność powiatu łukowskiego ma nadzieję, na znacznie lepszą współpracę obecnego dyrektora z Zarządem.

Kim jest Mariusz Furlepa?

Mariusz Furlepa jest lekarzem (o specjalizacji chirurgia ogólna) już prawie 22 lata. Pracuje w łukowskim szpitalu od 1996 roku. Staż podyplomowy oraz wszystkie późniejsze specjalizacje robił właśnie w łukowskim szpitalu.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE