Reklama

Szara strefa a ubezpieczenia społeczne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: mapa.rpo.lubelskie.pl

Szara strefa a ubezpieczenia społeczne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II rozpoczęła się konferencja dot. aspektów etycznych, społecznych i ekonomicznych szarej strefy w odniesieniu m. in. do ubezpieczeń społecznych. Konferencja potrwa do jutra.


Naukowcy oraz znawcy tematu przez dwa dni będą dyskutować o kwestiach związanych z szarą strefą w odniesieniu do ubezpieczeń społecznych. Głównie skupią się na aspektach ekonomicznych, społecznych i etycznych w odniesieniu do tematu.

Dyskusja będzie dotyczyła m. in. kwestii związanych z obecnie obowiązującym systemem emerytalnym. Zostaną przedstawione wyniki badań BALL, mówiące o społecznym postrzeganiu emerytury oraz przygotowaniem się do niej. Dodatkowo paneliści pochylą się nad uwarunkowaniami prawnymi związanymi z funkcjonowaniem czarnego rynku pracy.

Wydarzeniem towarzyszącym konferencji będzie nadanie sali wykładowej imienia Zyty Gilowskiej – wieloletniej dyrektor Instytutu Ekonomii KUL oraz kierownik Katedry Wydarzenie będzie miało miejsce dziś o 14:00. Weźmie w nim udział m. in. Minister Finansów, prof. Teresa Czerwińska.

W czasie trwania konferencji będzie można obejrzeć wystawę „Rzeczpospolita ubezpieczonych. Historia ubezpieczeń społecznych w Polsce 1918-2018.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE