Reklama

Świdnik: Ciężarówka wylądowała w rowie z tysiącem sztuk indyków

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Świdnik: Ciężarówka wylądowała w rowie z tysiącem sztuk indyków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Świdniccy policjanci wyjaśniają okoliczności groźnego zdarzenia drogowego. Wczoraj na trasie Mełgiew-Piaski wywróciła się ciężarówka z naczepą przewozową ponad tysiąc sztuk indyków. Na szczęście 62-letniemu kierowcy nic się nie stało. Ucierpiały natomiast drób, a zniszczeniu uległ pojazd. Policja apeluje o ostrożność. Zanim podejmiemy manewr upewnijmy się, ze nie spowodujemy zagrożenia bezpieczeństwa na drodze.

Wczoraj, około godz. 16.00 w miejscowości Emilianów doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń pojazd ciężarowy z naczepą, jadący od strony Mełgwi w kierunku Lublina zjechał na pobocze i \"kładąc\" się na bok wylądował w przydrożnym rowie

62-letni kierowca nie odniósł obrażeń. Ucierpiała część  z tysiąca sztuk przewożonych indyków, zniszczeniu uległa też ciężarówka. Na miejscu oprócz policjantów, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz wykonali oględziny, interweniował lekarz weterynarii i sanepid. Przez wiele godzin droga częściowo była zablokowana.

Badanie alkomatem  potwierdziło, że kierowca był trzeźwy. Jak wynikało z jego relacji w momencie, gdy był wyprzedzany przez inny pojazd, chcąc zrobić więcej miejsca na drodze, zjechał bliżej krawędzi jezdni, następnie na pobocze, które się zapadło. Wtedy też kierowca, nie mogąc wyprowadzić pojazd na jezdnię, stracił panowanie nad nim.

Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy manewr upewnijmy się, ze swoim zachowaniem nie spowodujemy zagrożenia bezpieczeństwa na drodze. Widząc zdarzenie nie przejeżdżajmy obojętnie. Sprawdźmy czy uczestnicy nie potrzebują naszej pomocy. W razie potrzeby zaalarmujmy służby ratunkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE