Reklama

Świąteczny jarmark na placu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Danielewicz

Świąteczny jarmark na placu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już od jutra, do 22 grudnia na placu Wolności kusić swą zawartością będą budki ze świątecznymi specjałami. Dziś do wieczora trwało stawianie drewnianych straganów i sceny.

Bo Jarmark Bożonarodzeniowy ma być nie tylko festynem przedświątecznych zakupów, ale i dobrej zabawy. – Chcieliśmy w ten sposób przywołać świąteczną atmosferę, znaną chociażby z dużych miast. Centrum miasta będzie miejscem wspólnej zabawy w ciepłym klimacie. Zapraszam bardzo gorąco już teraz do włączenia się w tą wyjątkową inicjatywę – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

Będzie więc muzyka, św. Mikołaj, występy na scenie i serwowanie przekąsek. – Na stoiskach z regionalnymi potrawami zakupimy miody, wędliny i sery. Będą także atrakcje dodatkowe: gwiazdkowa poczta, pokaz rzeźbienia w lodzie i przejażdżki bryczką – dodaje Michał Trantau, rzecznik prezydenta.

Zaplanowano też Wigilię, bo 19 grudnia na placu stanie stół wigilijny w ramach akcji charytatywnej przygotowywanej przez PSW. Działań charytatywnych nie zabraknie, bo dzień później odbędzie się licytacja paczek przygotowanych przez sportowców, polityków i muzyków.

– Na placu staną też piękne domki, które oprócz celów handlowych stworzą świąteczny klimat. Mamy też bogaty program artystyczny, w którym przewidzieliśmy m.in. wspólne kolędowanie – mówi  Zbigniew Kapela, dyrektor Bialskiego Centrum Kultury.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE